23. máj. 2024 o 16:00
krsk, Koktejl

Emotívna spoveď Frederiky z Ruže: Prečo nenosím nohavičky! Bolestivá nákaza a predrakovinový typ

placeholder
Frederika s ružou zo Srí Lanky.
Zdroj: Instagram/frederikaileckox

Priznala to po vypadnutí z najromantickejšej šou.

Domáce promi
23. máj. 2024 o 16:00
Emotívna spoveď Frederiky z Ruže: Prečo nenosím nohavičky! Bolestivá nákaza a predrakovinový typ

Priznala to po vypadnutí z najromantickejšej šou.

Druhá séria šou Ruža pre nevestu so ženíchom Radkom (34) sa blíži do finále. Tesne pred ním vypadla jedna z favoritiek - Frederika. Kráska ležala v žalúdku mnohým dievčatám aj pre fakt, že nenosila nohavičky, čo ju neraz priviedlo do rozpačitých momentov. Po vypadnutí však poskytla emotívny rozhovor pre Markízu, v ktorom vysvetlila, prečo sa s ňou spájali tieto kontroverzie.

V relácii Bez ruže sa Frederika rozhodla uviesť konečne veci na pravú mieru. Keď sa jej na to spýtal moderátor, zaleskli sa jej v očiach slzy. Dievčatám povedala, že má nejaký zdravotný problém, ale nikdy im to nešpecifikovala. Tým, že to povedala iba časti z nich, ostatné nevedeli, aký je dôvod, prečo nenosí nohavičky.

"Ten dôvod, prečo nenosím nohavičky je, že som mala priateľa, ktorý ma podvádzal, bol mi neverný. Zistila som to, nie zistila, ja som to vedela, ale potvrdilo sa mi to vtedy, keď som išla ku gynekologičke na kontrolu a pri cytológii mi povedala, že tam mám predrakovinový typ," šokovala markizáckeho moderátora.

"Povedali mi, že tam mám predrakovinový typ HPV vírusu a našli mi tam ešte chlamýdie, našli mi tam rôzne mykózy a strašne veľa zápalu. Ten zápal bol taký veľký a rozsiahly, že strašne veľa krvi tieklo, bolo to neskutočne bolestivé," pokračovala s tým, že sa pýtala sama seba, prečo sa to stalo jej.

Keď to povedala partnerovi a zdôraznila, že sa musia liečiť, ospravedlnil sa, no ani po jej prosbách nešiel na urologické vyšetrenie. Frederika má z toho doživotné následky a tropické počasie na Srí Lanke spôsobilo, že nehrozilo, aby mala nohavičky. Mala to vyslovene zakázané.

Bolelo ju to priznať a vysvetliť to pred celým Slovenskom. Nepovedala to podľa vlastných slov ani svojej rodine a priateľom a držala to v sebe 2-3 roky. O svoje veľké bremeno sa však napokon podelila s ľuďmi v relácii Bez ruže a hoci je z najhoršieho von, aj po konci šou si musí dávať na seba veľký pozor.