20. jún. 2024 o 05:30
jž, TASR, Koktejl

Rytmusova Jasmina pridala FOTO Sanela z nemocnice: Viac ako inokedy sa modlím za zdravie...

placeholder
Jasmina so synčekom Sanelom v Chorvátsku.
Zdroj: Instagram/ jasmina_alagic

Svojich sledovateľov na sociálnej sieti vystrašila.

Domáce promi
20. jún. 2024 o 05:30
Rytmusova Jasmina pridala FOTO Sanela z nemocnice: Viac ako inokedy sa modlím za zdravie...

Svojich sledovateľov na sociálnej sieti vystrašila.

Moderátorka a bývalá modelka Jasmina Alagič (34) odsunula väčšinu svojich pracovných povinností na druhú koľaj, keď sa jej narodil vysnívaný synček, no postupom času sa k nim znova vracia. Sanel (4) rastie ako z vody a na sociálnu sieť Jasmina aj jej manžel Patrik Rytmus Vrbovský (47) pravidelne pridávajú fotky aj videá ako ich syn vyvádza.

Jasmina na sociálnu sieť pridala na prvý pohľad nevinnú fotku Sanela, ktorý stojí pri obľúbených rozprávkových postavičkách. Jej sledovatelia si však všimli, že na fotke malým písmom označila nemocnicu, čo niektorých vystrašilo a napísali jej.

Moderátorka všetko vyjasnila. "Moc vám ďakujem za vaše správy, nechcela som vás vystrašiť, veľmi moje srdce hreje, ako vám na nás a hlavne na malom záleží, nie je to ale nič vážne. Má len nešťastnú reakciu na uštipnutie a momentálne sa nápadne podobá na kyklopa. Skôr som chcela vypichnúť, aké sa to snažia mať pre deti milé a personál bol absolútne skvelý. Viac ale ako inokedy sa modlím za zdravie pre naše a vaše deti," vyjadrila vďačnosť Alagič.

Deti sú v lete ohrozené

U detí v lete sú častými dôvodmi návštevy lekára uštipnutie hmyzom, tráviace ťažkosti, spálenie kože slnkom či úpal. Pediater z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku Jozef Serafín upozornil na to, že pri uštipnutí môže v niektorých prípadoch dôjsť k závažnej alergickej reakcii či anafylaktickému šoku.

Tráviace ťažkosti sa podľa neho objavujú po náhodnom napití sa vody z bazénu či pri skúšaní rôznych jedál v exotických krajinách. "Niektoré potraviny môžu byť kontaminované mikroorganizmami, ako je napríklad salmonela," dodal.

Deti sú podľa Serafína náchylnejšie na získanie zdravotných problémov najmä pri oslabenej imunite. Odporúča posilniť ju napríklad dostatočným spánkom, primeraným príjmom tekutín, vyváženou stravou s vitamínmi a minerálmi a taktiež vyhýbaním sa stresu. "V prípade výživových doplnkov by som určite spomenul preparáty s obsahom vitamínu C, D a ďalších látok, ktoré sú nevyhnutné na udržiavanie zdravej imunity," doplnil.

Dodal, že v rámci pitného režimu pre deti nie sú ideálne sladené nápoje. "Skôr by som odporúčal čistú vodu a nápoje sladiť skôr medom ako cukrom. Vhodnejšou náhradou za komerčné sladené nápoje sú prírodné ovocné šťavy," odporučil odborník.