23. máj. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Smrť obľúbenej hudobníčky († 35) zasiahla Slovensko, zdrvená Tormová: Rana za ranou a táto najväčšia!

placeholder
Smrť Stanky zabolela viacerých umelcov.
Zdroj: instagram/kristina.tormova

Choroba bola silnejšia.

Domáce promi
23. máj. 2024 o 05:30
Smrť obľúbenej hudobníčky († 35) zasiahla Slovensko, zdrvená Tormová: Rana za ranou a táto najväčšia!

Choroba bola silnejšia.

Celé Slovensko držalo hudobníčke a mamine Stanke Apfelovej († 35) palce v neľahkom boji s rakovinou. Chcela tu byť pre svoju 4-ročnú dcérku a manžela. Ten však v utorok oznámil tú najbolestivejšiu správu. "Vďaka, láska, za všetko, bola si najlepšia manželka, maminka, kamarátka a, samozrejme, basáčka a gitaristka. Bola si hodená do boja, ktorý sa nedal vyhrať, ale bila si sa ako lev. Ľúbim ťa,“ napísal producent a muzikant Erik Horák.

Slovenka bola basgitaristkou kapiel Zlokot a Toddler punk. "Niektorí ma možno poznáte ako Stanku, gitaristku a basgitaristku. Ja som ale aj mama… Mama, ktorá dostala prvýkrát rakovinu prsníka v 3. štádiu, keď jej dcérka Linda mala 6 mesiacov v roku 2020. Absolvovala som dlhú a náročnú liečbu v podobe chemoterapií, operácie, ožiarov a moja materská dovolenka naozaj nevyzerala ako materská iných mamičiek. Vlastne, doteraz to stále platí," napísala vo februári hudobníčka. Rakovina sa jej vrátila ešte dvakrát.

Poisťovňa Stanke zamietla preplatenie onkologického lieku, preto vznikla zbierka, v rámci ktorej ľudia poslali niekoľko stotisíc eur. Vyzbieralo sa viac ako očakávala a Stanka spravila šľachetný čin. Pomohla aj ďalším pacientom. Rodina, priatelia a všetci, ktorí prispeli verili, že sa jej podarí zákernú chorobu poraziť. Žiaľ, to sa nestalo.

Smrť obľúbenej hudobníčky zasiahla viaceré známe mená. Smútia za ňou moderátorka Vera Wisterová, speváčka Katka Koščová aj herečka Kristína Tormová. "Čo sú toto za šialené dni. Rana za ranou a táto najväčšia. Navždy tu budeš, Stanka!" vyliala si srdce Tormová.