23. máj. 2024 o 14:24
TASR, Koktejl

Pozrite, čo sa na nás valí! Výstrahy SHMÚ pred búrkami: V TÝCHTO okresoch to bude najhoršie

placeholder
SHMÚ vydal pre viaceré okresy výstrahu druhého stupňa pred búrkami. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Búrok sa nezbavíme ani dnes.

Slovensko
23. máj. 2024 o 14:24
Pozrite, čo sa na nás valí! Výstrahy SHMÚ pred búrkami: V TÝCHTO okresoch to bude najhoršie

Búrok sa nezbavíme ani dnes.

Na strednom a východnom Slovensku sa môžu vo štvrtok vyskytnúť búrky. Meteorológovia vydali pre okresy Brezno, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava výstrahu druhého stupňa. Pre viaceré ďalšie okresy naďalej platí výstraha prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

Výstraha druhého stupňa pre okresy Brezno, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava platí do 16.25 h. Búrky tam môže sprevádzať prudký lejak s intenzitou 30 až 50 milimetrov za 30 minút, nárazový vietor do 85 kilometrov za hodinu či krúpy. „Výskyt sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblastiach zriedkavý, ich intenzita je nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia materiálnych škôd je vysoká,“ upozornili meteorológovia.

Výstraha prvého stupňa pred búrkami sa týka celého Košického a Prešovského kraja, väčšiny Banskobystrického kraja a okresu Liptovský Mikuláš. Platí do 21.00 h. V okresoch Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Brezno, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec, Poltár, Levice - východ, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava zase platí hydrologická výstraha prvého stupňa pred povodňou.