15. jún. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Trpké slová Konečného o rozchode s prezidentkou Čaputovou: Jednu vec sa nedozvedel!

placeholder
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a jej expartner Peter Konečný.
Zdroj: TASR

Rozchod prišiel náhle.

Domáce správy
15. jún. 2024 o 05:30
Trpké slová Konečného o rozchode s prezidentkou Čaputovou: Jednu vec sa nedozvedel!

Rozchod prišiel náhle.

Zuzana Čaputová (50) už dnes (15.6.) končí vo funkcii prezidentky. V Prezidentskom paláci ju nahradí Peter Pellegrini (48). S rozhodnutím opäť nekandidovať podľa viacerých súviseli aj neustále útoky na ňu, rodinu i blízkych. Svoje o tom vie jej dcéra, partner Juraj Rizman (48) a tiež Čaputovej ex Peter Konečný (58), ktorý prehovoril pre časopis Šarm.

Konečný stál po boku dosluhujúcej hlavy štátu počas kampane a cez volebnú noc nič nenasvedčovalo tomu, že je ich vzťah nahnutý. Dostal dokonca tričko s nápisom Prvý frajer Slovenskej republiky. Počas prvej zahraničnej cesty však Čaputovej spoločnosť nerobil a následne potvrdila, že už netvoria pár. "Čo sa týka dôvodu rozchodu, na ten sa musíte opýtať jej, ten som sa nejako nedozvedel," poznamenal s odstupom času Konečný.

Pre časopis prehovoril najmä o útokoch, ktorých bol terčom. "Prichádzalo mnoho vecí, napríklad cez sociálne siete, ktoré som, samozrejme, ignoroval. Nerád by som konkretizoval, lebo sa mi neskôr podarilo zistiť pozadie niektorých správ a nepovažujem za bezpečné to teraz hovoriť z môjho hľadiska," uviedol.

"Keď to teraz pocítila aj ona a pocítila ten atak na svoju rodinu, tak… Takto, neprajem jej nič zlé, ale určite som zažíval niečo podobné. Okrem fyzického útoku, že by na mňa niekto zobral predmet a ovalil ma ním, som zažil všetko. Od vyhadzovania v reštaurácii, vyštvávania od stola, všetko...," dodal otvorene fotograf a hudobník.

Dnes sú útoky na jeho osobu minimálne. Najhoršie to však bolo bezprostredne po ich rozchode. Kým prezidentka mala okolo seba a rodiny ochranku, on ostal „nechránený“. Stav, ktorý z toho nastal, jej nevyčíta, ale... "Niekomu z jej tímu alebo Úradu na ochranu ústavných činiteľov mohlo napadnúť, že tu je človek, ktorý je hodený cez palubu," zakončil rázne.