21. apr. 2024 o 16:00
mob, TASR, Koktejl

Dusno medzi Paľom Haberom a kapelou Team? Odrazu sa to vymklo z rúk!

placeholder
Slovenský spevák Paľo Habera.
Zdroj: instagram.com/pavolhabera

Pôsobenie v skupine Team nebolo vždy ružové.

Domáce promi
21. apr. 2024 o 16:00
Dusno medzi Paľom Haberom a kapelou Team? Odrazu sa to vymklo z rúk!

Pôsobenie v skupine Team nebolo vždy ružové.

Paľo Habera na jeseň oznámil nadchádzajúce turné, ktoré začína v máji 2024 v Česku. Spevák sa už nedokáže dočkať, keďže posledné turné mal pred 5 rokmi. HABERA & TEAM TOUR 100 to je neskutočná energia, najväčšie hity, jedinečná atmosféra a fantastický výkon skupiny, ktorá oslávi 60 rokov svojho frontmana a 40 rokov svojho trvania.

Skupinu Team založili Dušan Antalík a Ivan Válek v roku 1980 v Martine, prvú známu zostavu v tom období doplnili Milan Dočekal a Ivan Marček. V roku 1988 prišiel do kapely Pavol Habera a skupine vychádza debutová LP platňa Team 1, ktorej predaj prevýšil 250.000 výliskov.

„Po prvých hitoch Reklama na ticho, Malá nočná búrka a Nároční sa nám začal plniť náš sen,“ povedal gitarista kapely Antalík. Vďaka týmto hitom a príchodom Paľa Haberu patrili celé 90. roky medzi špičku. „Chýbal tam aj týpek, ako som bol ja – zlé zuby, dlhé vlasy, vyšportované telo, brutálne nohy s kraťasmi. Celé to zapadlo v tom štýle, že sedlákom sa zadarilo a my sme si to vždy vážili,“ zaspomínal si na začiatky v kapele Habera v šou Rádia Melody Víkend s legendou.

Na začiatku spolupráce s Teamom sľúbil producent Julo Kinček Haberovi, že ak to pôjde dobre, tak po druhej, tretej platni nahrá sólovú, no kapela túto dosku a úspech svojho speváka nevítala s otvorenou náručou.

Začal som si to uvedomovať vtedy, keď som mal kopu pesničiek, ktoré sa v Teame fyzicky nedali využiť, lebo sme tam boli štyria autori. Tak som si povedal, okej, Julo vravel, že nahrám sólovú platňu, tak to tu nebudem pretláčať za každú cenu a hodil som to na svoju sólovú v roku 1991,“ prezradil rodák z Brezna a dodal.

„Šéfovi Dušanovi Antalíkovi, Team je jeho dieťa, sa to odrazu vymklo z rúk. Ja som dostal krídla v Teame a mne sa chcelo lietať. Nasledoval film, muzikály... Využil som všetky možnosti, ktoré mi kariéra začala dávať. Trvalo chvíľku, kým si kapela uvedomila, že pokiaľ ja neodídem z Teamu, aj keď budem mať povolené odbočky, tak tomu menu to môže veľmi pomôcť. Nové generácie ma poznajú z úplne iných projektov. Začali si okolo toho zisťovať viac, že aha, on hrá aj v Teame. V súčasnosti je to ideálne spojenie, ale to sa museli tie hlavy vychladiť,” vrátil sa k ich sporom z minulosti a hoci to kapela po nejakom čase skúšala s iným spevákom, nakoniec sa aj tak vrátila k Haberovi.

HABERA & TEAM TOUR 100

22. jún Amfiteáter NITRA

26. jún Aréna BREZNO

29. jún Amfiteáter Amfiko MARTIN

10. júl Amfiteáter ZEMPL. ŠÍRAVA

13. júl Amfiteáter VÝCHODNÁ

27. júl Amfiteáter DETVA

6. december TIPOS ARENA BRATISLAVA