23. máj. 2024 o 15:33
Famous.cz, Koktejl

Rakovina drží Kate bokom, William sa s tým musel popasovať bez nej: Takto si to určite nepredstavoval

placeholder
Princ William hostil prvú záhradnú party roku, pomáhali mu sesternice a bratranec.
Zdroj: TASR/AP

Šťastie mu vôbec neprialo.

Zahraničné promi
23. máj. 2024 o 15:33
Rakovina drží Kate bokom, William sa s tým musel popasovať bez nej: Takto si to určite nepredstavoval

Šťastie mu vôbec neprialo.

Následník britského trónu princ William zastúpil svojho otca a ako budúci kráľ hostil svoju prvú garden party roku. A pretože mu nemohla sekundovať manželka a budúca kráľovná, ktorá sa lieči s rakovinou, prišli na pomoc sesternice Zara, Beatrice a Eugenie. K nim sa pripojil aj Williamov bratranec Peter, ktorý bol najstarším vnúčaťom kráľovnej Alžbety II. A vraj bol aj tým najobľúbenejším.

Zara a Peter žijú bez šľachtických titulov, sú potomkovia kráľovskej princeznej Anny a jej prvého manžela, neurodeného olympionika Marka Phillipsa. Beatrice a Eugenie sú dcérami vojvodu z Yorku, princa Andrewa.

Princ z Walesu ale nemal pri organizovaní garden party šťastie. Pomerne dosť pršalo, čo pri pobyte vonku nie je práve príjemné. Williama tak privítalo more dáždnikov a stany na pozemkoch Buckinghamského paláca boli stále plné. Na jednu z najväčších jarných akcií bolo pozvaných okolo osem tisíc ľudí vrátane Williamových sesterníc a bratranca. Prítomní boli aj vojvoda a vojvodkyňa z Gloucesteru.

William odišiel z party s detskou knihou, ktorou sa zaviazal prečítať princovi Louisovi pred spaním. A pred odchodom sa rozprával s manželmi Hallovými z Bloomers Farm v severnom Dorsete. „Sme farmári, sme zvyknutí na dážď, a keď sme dnes ráno odchádzali, Dorset bol zaliaty slnkom. Niekedy sú všetky ročné obdobia v jeden deň,“ smiala sa pani Hallová v rozhovore pre denník The Mail.