02. okt. 2023 o 11:00
mob, Koktejl

Známy český herec je už takmer mesiac nezvestný: Kolegovia sa obávajú najhoršieho!

placeholder
Český herec Zbyšek Pantůček.
Zdroj: Divadlo Josefa Kajetána Tyla Plzeň

Herec mal vo štvrtok osláviť v kruhu svojich najbližších 56. narodeniny.

Zahraničné promi
02. okt. 2023 o 11:00
Známy český herec je už takmer mesiac nezvestný: Kolegovia sa obávajú najhoršieho!

Herec mal vo štvrtok osláviť v kruhu svojich najbližších 56. narodeniny.

Po známom českom hercovi a dabérovi Zbyškovi Pantůčkovi už takmer mesiac pátra polícia. Herec, ktorý žije v okrese Kolín, odišiel 5. septembra z domu nevedno kam. V popise v policajnej databáze sa píše, že je 175-185 centimetrov vysoký a nie je nebezpečný ani ozbrojený.

Ako informoval web CNN Prima News Pantůček si zahral v niekoľkých českých seriáloch - napríklad Kriminálka Anděl, Krejzovi alebo Atentát. Je tiež známym dabingovým hercom a jeho hlas si môžu diváci pamätať ako Aidena Shawa z filmu Sexe v meste 2 alebo Marca Darceyho v Denníku Bridget Jonesovej. Svoj hlas prepožičal aj rôznym animovaným postavičkám (Madagaskar, Ja, zloduch alebo Rodinka Úžasných).

Herec mal vo štvrtok (28. septembra) osláviť v kruhu svojich najbližších 56. narodeniny, no nikto netuší kde sa môže nachádzať. Obavy majú aj jeho kolegovia, ktorí sa desia toho najhoršieho.

Po českom hercovi Zbyškovi Pantůčkovi pátra polícia.
Po českom hercovi Zbyškovi Pantůčkovi pátra polícia.
Zdroj: policie.cz

„Viem, že mal niekoľko rokov psychické problémy. A niekedy sa aj stalo, že takto zmizol, ale nikdy to nebolo na takú dlhú dobu, preto sú z toho všetci nesvoji. Dúfame, že sa to čoskoro nejako vyrieši a že sa Zbyšek niekde objaví,“ povedal pre redakciu TN.cz herec Aleš Háma.

V rovnakom duchu sa pre český portál eXtra.cz vyjadril aj jeho dabingový kolega Bohdan Tůma. Podľa neho mal v sebe Pantůček veľa démonov, ktorých tlmil prílišným pitím. „Je to nesmierne citlivé. Počul som ale od množstva ľudí. Alkohol v spojení s antidepresívami je nebezpečný. Podľa jeho partnerky to trvalo niekoľko rokov a ten stav sa, bohužiaľ, stupňoval k horšiemu,“ vysvetlil.

Pre problémy s alkoholom postupne prichádzal o úlohy v divadle i dabingu a postupom času už Tůma prestáva veriť v dobrý koniec. „Nedajboh, či sa kvôli strate všetkých príležitostí nerozhodol ísť tou najhoršou cestou, namiesto toho, aby nastúpil liečenie. Veľmi sa bojím, že nádej v zázrak sa postupom času prudko znižuje,“ zakončil.