08. okt. 2022 o 05:30
žani, Koktejl

Najťažšie momenty pre rodiny obetí: Namiesto svadby pohreb! Broňu († 21) pochovajú v bielom

placeholder
Marek a Broňa sú obeťami tragédie v Bratislave.
Zdroj: Facebook/mv

Bezohľadná jazda opitého zmarila životy mladých ľudí.

Domáce správy
08. okt. 2022 o 05:30
Najťažšie momenty pre rodiny obetí: Namiesto svadby pohreb! Broňu († 21) pochovajú v bielom

Bezohľadná jazda opitého zmarila životy mladých ľudí.

Osudnou sa stala aj Marekovi († 20) a Broni († 21). Zaľúbenci mali celý život pred sebou, no veľké plány si už nikdy nesplnia. Rodiny museli miesto svadby, ktorú plánovala dvojica na budúci rok, vystrojiť pohreb. Najbližší ich vyprevadia na druhý svet v sobotu (8. 10.).

Ako informuje Nový Čas, život Mareka vyhasol na mieste nešťastia. Jeho láska bojovala ešte 12 hodín v nemocnici. Zdravotníci sa snažili zo všetkých síl, no zachrániť ju nedokázali. Rodina mladej ženy prežíva neopísateľnú bolesť. "V nemocnici nám dovolili ešte sa s Broňkou rozlúčiť. Bolo to veľmi silné, veľmi bolestivé a veľmi ťažké," opísala denníku zronená sestra dievčiny Sandra.

Zaľúbenci nebudú na posledný odpočinok uložený na jednom mieste. Rozlúčka s Broňou bude v Poprade - Veľkej a s Markom v rovnakú hodinu v rodnom Ždiari. „Nebudeme ich pochovávať spolu, pretože my ako rodina máme cintorín veľmi blízko a chceme, aby Broňka bola blízko rodičov. Pochováme ich však v rovnakú hodinu, v rovnaký deň a v rovnakej rakve. Dáme im spoločnú fotku a tam hore budú už opäť spolu,“ objasnila smútiaca sestra a doplnila, že Broňu pochovajú v bielom ako nevestu.

Najbližší zosnulej študentky volajú po spravodlivosti. „Chceme, aby vodič auta, ktorý zabil našu Broňku, dostal spravodlivý a exemplárny trest, aby sa na neho nikto nepozeral ako na nejakého vplyvného človeka. Broňku nám to už nikdy nevráti, ale nech je táto strašná tragédia potrestaná," dodala.

Pri nehode vyhaslo 5 mladých životov

Mali celý život pred sebou! Najmladšou obeťou bola Natália († 19), s ktorou sa pozostalí priatelia a spolužiaci naposledy rozlúčili v piatok v Spišskej Novej Vsi. Pri nehode vyhasol aj život študenta Richarda. Bol prvákom na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Rovnakú fakultu navštevoval aj Sasha Slovík.

Prvák na STU bol víťazom niekoľkých turnajov a členom TK TENNis FUN Banská Bystrica. Smutnú správu potvrdil Slovenský tenisový zväz na sociálnej sieti. "Zbytočná strata mladého života hlboko zasiahla celú tenisovú obec. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, blízkym i priateľom. Česť jeho pamiatke!" napísali na Instagrame. Ďalšími obeťami tragédie boli zaľúbenci Marek († 20) a Broňa († 21), ktorí budúci rok plánovali svadbu.

Vodič bude stíhaný na slobode

Obvinený Dušan Dědeček, ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy, bude stíhaný na slobode. Bývalý generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Šoférovi namerali 1,69 promile alkoholu, jeho 36-ročnému spolujazdcovi vyše jedného promile. Okrem opitosti mala byť dôvodom aj niekoľkonásobne prekročená rýchlosť, pri ktorej vodič stratil kontrolu nad vozidlom. Vodiča so spolujazdcom, ktorý utrpel ľahké zranenia, na mieste zadržali. Podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana bol vodič agresívny.