27. apr. 2024 o 07:18
TASR, Koktejl

Slovenskú reprezentáciu by mohol posilniť aj Fehérváry: Washington delí jedna prehra od vypadnutia z play-off

placeholder
Slovenský hokejista Martin Fehérváry.
Zdroj: BRUCE BENNETT / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / Profimedia

V rovnakej situácii je aj Erik Černák s Tampou Bay.

Šport

Slovenský hokejista Martin Fehérváry si pripísal v noci na sobotu asistenciu za Washington Capitals v treťom zápase 1. kola play-off zámorskej NHL. Jeho tím nestačil na víťaza základnej časti New York Rangers 1:3 a prehráva už 0:3 na zápasy. V ďalšom stretnutí vyhral Vancouver na ľade Nashvillu 2:1 a v rovnakom pomere vedie aj v sérii.

Za Rangers získal dva body za gól a asistenciu Vincent Trocheck. V 9. minúte bol pri víťaznom presnom zásahu v podaní Barclaya Goodrowa. Jeho tímu výrazne pomohol k víťazstvu brankár Igor Šesťorkin, ktorý dosiahol 96,6-percentnú úspešnosť zákrokov, keďže vykryl 28 striel. Jednu z nich vyslal aj Fehérváry, ktorý asistoval v 6. minúte pri úvodnom góle zápasu v podaní Johna Carlsona. Slovenský bek mal okrem toho aj štyri hity a na ľade strávil 21:58 minúty v prvej obrannej dvojici práve s Carlsonom.

Vancouver strelil oba svoje góly v presilovke a využil tak dve z piatich hier v početnej prevahe. Víťazný na priebežných 2:0 padol v 25. minúte z hokejky Brocka Boesera, ktorý potrestal vylúčenie kapitána domácich Romana Josiho. Aj Vancouveru pomohol k triumfu brankár, Casey DeSmith dosiahol s 29 zákrokmi 96,7-percentnú úspešnosť.