Mladšiemu synovi herca Maroša Kramára sa za uplynulé mesiace dostalo poriadnej dávky chcenej, ale aj nechcenej pozornosti. V januári diváci prvýkrát uvideli Marka ako novú posilu v markizáckom seriáli Sľub, kde sa zhostil úlohy Mateja Gregora – syna arogantného a nie veľmi šikovného chirurga Jara Gregora (Maroš Kramár) a jeho manželky Evy Gregorovej (Michaela Čobejová).
Vo februári zaplnil mladík mediálny priestor, keď vyšlo najavo, že mal autonehodu v Senci. Akoby toho nebolo málo, 17-ročný Marko šoféroval bez vodičského oprávnenia a v dychu mu namerali 1,27 promile. V aute nebol sám, viezol aj kamarátov. Nikomu sa nič nestalo. Po tomto zážitku sa syn slávneho herca chopil druhej šance a začal sa opäť venovať svojej vášni, a to hudbe.
„Takto pred mesiacom som sedel na policajnej stanici a dostal som príležitosť na ďalšiu šancu. Dostal som šancu spamätať sa, prečítať si spätne svoje texty a spomenúť si, aké mám v živote hodnoty, a položiť si otázku: Prečo ešte stále nežijem naplno, keď viem, čo ma napĺňa? Lebo som človek. Vidím realitu cez svoje okuliare. A nám ľuďom sa príliš ľahko stane, že padneme do cyklov, ktoré ani nevidíme," zamyslel sa Marko na Instagrame.
V polovici marca predstavil svoju pieseň Čisto žasnem a len o pár dní neskôr zverejnil ukážku videoklipu k ďalšej novinke. Text v úryvku je nesmierne silný. „Odkedy som sa pozrel smrti do očí, snažím sa žiť poctivo. Zatiaľ ešte neviem, dozviem sa, keď zomriem, či sa to oplatilo. Zistil som, že čo nemám, moju snahu nikdy neber nadarmo. Ak chceš byť najlepším ja, buď si istý, že ťa to nevyjde lacno," vylial si v skladbe srdce.
Je vidieť, že v hudbe sa naozaj našiel, no sledovatelia mu vyčítajú, že mu vôbec nie je rozumieť texty a tiež kritizujú zlú artikuláciu. Podobnú kritiku dostáva aj od divákov seriálu Sľub. Pri vlastnej tvorbe to Marka poriadne škrie, a tak sa rozhodol využiť silu sociálnych sietí a poprosil o pomoc. „Ak sa niekto vyzná v tom, ako sa robí hudba, produkcia, mixmaster, alebo sa vyzná do zvukových frekvencií, prosím, potrebujem vašu pomoc," povedal v úvode videa, ktoré nájdete aj na začiatku článku.
Mladý umelec následne poukázal na komentár o artikulácii a poznamenal, že to nie je prvý a ani posledný človek, ktorý mu niečo také hovorí. „Pravda je taká, že ja si to uvedomujem tiež. A odkedy som si to prvýkrát uvedomil, tak sa na to strašne sústredím, nech čo najviac artikulujem. Reálne pri nahrávaní takto otváram ústa, nech mi je čo najviac rozumieť. No napriek tomu sa nájdu takíto ľudia. Takže neviem, čím to je, asi to bude tým, že mám veľmi komplexné beaty a potom sa tam nejaké frekvencie navzájom bijú," zamyslel sa nahlas.
Pod videom sa nazbierali desiatky reakcií s rôznymi radami. „Nerozumiem ti nič celé video. Viem ti predabovať texty," ponúkol sa jeden sledovateľ. „Koľko za to chceš? Som fakt zúfalý..." zisťoval Marko. Niektorí komentujúci ho posielajú k logopédovi a ďalší mu písali technické odporúčania, ako pracovať s jednotlivými zložkami pre ideálny výsledok jeho nových skladieb.