24. sep. 2023 o 19:00
lv, Koktejl

Valérii († 46) prišlo zle, domov sa už nevráti: Krutá smrť v egyptskom letovisku!

placeholder
Za Valeriou smúti celé jej okolie.
Zdroj: Facebook/Valeria Pasqua Evans

Náhla strata milovanej inštruktorky potápania zarmútila blízkych.

Zaujímavosti
24. sep. 2023 o 19:00
Valérii († 46) prišlo zle, domov sa už nevráti: Krutá smrť v egyptskom letovisku!

Náhla strata milovanej inštruktorky potápania zarmútila blízkych.

Štyridsaťšesťročná inštruktorka potápania zomrela po tom, čo jej prišlo zle počas potápania v egyptskom Šarm aš-Šajchu. Talianka Valéria Pasqua sa narodila v Janove, ale niekoľko rokov žila v Benátkach. K tragédii došlo 5. septembra, keď v egyptských vodách zomrela v dôsledku aneuryzmy. Rodina podnikla kroky na návrat tela do Talianska v nasledujúcich dňoch, píše Today.it.

Manžel 46-ročnej ženy po pohrebe prehovoril pre miestnu tlač a vyjadril hlboký zármutok. „Nemohol by som prežiť tento deň, najťažší v mojom živote, bez lásky a podpory mojej fantastickej rodiny a priateľov, ktorí sa ku mne pridali. Stále to všetko nedokážem spracovať," uviedol.

„Chcem sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí mi prejavili podporu. Bola to naozaj obrovská útecha čítať každý príspevok, správu, komentár a poklonu tejto neuveriteľnej sile prírody, tomuto anjelovi, ktorého som mal to potešenie milovať počas 8 rokov, ktoré sme spolu strávili. Je pekné vedieť, že na ňu tak rád spomína každý, s kým bola v kontakte. Mala neuveriteľnú schopnosť vylepšiť každý okamih. Pokúsim sa obnoviť seba a svoj život bez nej, ale všetkých prosím o trpezlivosť,“ pokračoval.

Pamiatku Valérie si pripomínajú jej blízki aj na sociálnych sieťach. Od rodinných príslušníkov cez najbližších priateľov až po tých, ktorí sa s ňou stretli len počas dovolenky v Sharme, existujú desiatky príspevkov publikovaných používateľmi na jej spomienku. „Navždy zostaneš v našich srdciach,“ píše sa v jednom z nich. „Ďalší milovaný Šarmčan nás opustil príliš skoro," znel ďalší. „Vaša radosť a každodenné nadšenie bude živiť spomienku na teba po celý náš život budú naďalej živiť vašu pamäť v našom každodennom živote,“ hovorí tretí.