Posledné týždne ho trápilo zdravie, no lekári dali Jiřího Krampola (86) znova dokopy a hneď vyrazil do spoločnosti. Český herec sa ukázal na predstavení pánskej kozmetiky v salóne, kde sa o neho pravidelne starajú, píše denník Blesk. Tam stretol aj mladšiu kolegyňu Barboru Mottlovú (38) a prezradil, že s jej babičkou kedysi „randili“.
„Teda ona si myslela, že so mnou chodí, mal som ju skôr ako kamarátku s výhodami,“ povedal so smiechom Krampol a vôbec mu nevadilo, že vedľa neho stojí Bára. Tá to však zobrala s úsmevom. „S pánom Krampolom sa máme radi tak, akoby sme si boli vlastní. Niekoľkokrát sme sa stretli na sústredení Muža roka a odvtedy si rozumieme,“ dodala Mottlová.
Jiří Krampol sa narodil 11. júla 1938 v meste Buštěhrad v okrese Kladno. Detstvo ale prežil na pražskom Žižkově. Toto obdobie ho ovplyvnilo natoľko, že z neho čerpal aj vo svojich televíznych historkách. Najskôr sa vyučil za sústružníka kovov v továrni Aero Vysočany, neskôr pracoval ako údržbár vo vydavateľstve Naše vojsko.
Na umeleckú dráhu ho priviedla platonická láska k herečke Mileně Dvorskej. Odbor činoherného herectva na pražskej Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU) absolvoval v roku 1962.
Po skončení vysokej školy získal prvý angažmán v pražskom Divadle Na Fidlovačce, aby ešte v roku 1962 prešiel do Divadla Na zábradlí, kde pôsobil do roku 1971. Od roku 1972 účinkoval v Divadle Ateliér, avšak v roku 1979 sa opäť vrátil do Divadla Na zábradlí. V roku 1983 nastúpil do divadla Semafor, kde vytvoril veľmi úspešnú autorskú dvojicu spolu s Miloslavom Šimkom.
Po sporoch v Semafore založil v roku 1991 spolu so Šimkom Divadlo Jiřího Grossmanna so sídlom na Václavskom námestí (v súčasnosti Divadlo Palace). V polovici 90. rokov sa ale so svojím partnerom rozišiel a Jiří Krampol sa vydal na sólovú dráhu.
Na striebornom plátne sa objavil vo filmoch a v seriáloch predovšetkým ako fyzicky zdatný a športovo založený muž. Od malička rád športoval a venoval sa rôznym druhom športu. Ako veterán ešte aj po 70-ke aktívne vzpieral. Vo filme debutoval v roku 1958 menšou úlohou v komédii Tři přání. Väčšiu úlohu získal v roku 1963 v hudobnom filme Bylo nás deset s pesničkami Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.
Od 70. rokov už išiel z úlohy do úlohy - spomenúť možno filmy Ženy v ofsajdu, Parta hic, Ten svetr si nesvlíkej, Smrt krásných srnců, Nahota na prodej, Bumerang či seriál Život je ples. Hodnotný herecký výkon podal aj v seriáli Jaroslava Dietla Synové a dcery Jakuba Skláře. Postavu Josefa Cirkla, ktorú stvárnil v tomto seriáli považuje za svoju životnú úlohu.
V dabingu si filmoví fanúšikovia spájajú meno Jiřího Krampola predovšetkým s francúzskym hercom Jeanom-Paulom Belmondom, ktorého začal dabovať po emigrácii herca Jana Třísku v roku 1977. Svoj hlas prepožičal Belmondovi v troch desiatkach filmov, preto získal aj prezývku český Belmondo. Po smrti herca Františka Filipovského nahovoril Krampol divácky obľúbené komédie so žandárom v hlavnej úlohe, ktorého stvárnil francúzsky herec Louis de Funes.
Umelec sa zhostil aj moderátorskej úlohy. Vtipne moderoval program, ktorý testoval vedomosti národa Nikdo není dokonalý, na ktorý nadviazal v roku 2014 program Nikdo není perfektní. Na zvukových nosičoch vydal svoje scénky a spomienky, je aj autorom a spoluautorom štyroch autobiografických kníh. Amatérsky sa venuje maľbe.
Jiří Krampol bol štvrtýkrát ženatý, má štyroch synov, dvoch vlastných a dvoch nevlastných, ktorých vyženil. Populárny herec a moderátor, dvorný dabér Jena-Paula Belmonda získal za svoju umeleckú činnosť viaceré ocenenia. Spoločnosť Vlastu Buriana mu udelila Cenu humoru, za celoživotné majstrovstvo v dabingu získal Cenu Františka Filipovského a v roku 2018 český prezident Miloš Zeman udelil Jiřímu Krampolovi Medailu Za zásluhy I. stupňa.