21. jún. 2024 o 16:00
jž, Koktejl

Horor vo večernej Bratislave! Romanu Tabák chcel na ulici napadnúť opitý muž: Som v šoku a neviem zaspať

placeholder
Romanu Tabák takmer napadol opilec.
Zdroj: Instagram/romanatabak

Zostala duchaprítomná.

Domáce promi
21. jún. 2024 o 16:00
Horor vo večernej Bratislave! Romanu Tabák chcel na ulici napadnúť opitý muž: Som v šoku a neviem zaspať

Zostala duchaprítomná.

Politička Romana Tabák (33) sa na sociálnej sieti so svojimi sledovateľmi podelila o desivú príhodu, ktorú len pár minút predtým zažila. "Práve ma chcel napadnúť ožratý muž. Uhla som sa. Zavolala políciu a v rýchlosti spísala podnet na zmenu zákona," napísala k správam o nutnej zmene zákona. Romanu oslovila redakcia Plus sedem dní, ktorým o nehode povedala viac.

Opitý muž, pravdepodobne bezdomovec, ju mal prepadnúť v stredu okolo 22:00 hodiny v bratislavskom Starom meste, v okolí námestia SNP. „Išla som narýchlo do mesta na kolobežke. Spitý a podľa mňa aj nafetovaný muž ma zbadal, rozbehol sa smerom ku mne, chcel ma napadnúť. Tým, že som športovkyňa, tak som veľmi rýchlo odskočila a zabrzdila som," opísala situáciu Tabák. Opitý muž podľa jej slov vyzeral veľmi nebezpečne. "Keď som sa ho pýtala, že čo robíte?, tak išiel zase ku mne a bol agresívny a úplne mimo," pokračovala.

Následne opitý muž začal napádať aj ďalších ľudí a chcel sa pobiť s ďalšími bezdomovcami. „Bol úplne nepríčetný, chodil dokolečka," hovorí Tabák. Exposlankyňa na mieste našla mestských policajtov, tak okamžite išla za nimi, aby incident nahlásila. "Povedali mi, že pred desiatimi minútami ho riešili, lebo kradol jedlo ľuďom, ktorí sedeli v reštaurácii. Išiel okolo a zobral im jedlo z taniera," hovorí Tabák.

Policajti pre Tabák ozrejmili, že problém je v tom, že boli zrušené záchytky a odvtedy polícia s podobnými prípadmi nemôže nič robiť, musia dotyčnú osobu pustiť a môže tak naďalej vystrájať. "Mohlo to dopadnúť všelijak...Keby som nemala rýchly postreh, on ma zhodí na zem a bohvie čo so mnou urobí. To sú také momenty, že celú noc som už nespala, máte adrenalín a je to nepríjemné," hovorila Romana.

"Ľudia pod vplyvom alkoholu už roky zahlcujú urgentné príjmy aj záchranky. Ministerstvo zdravotníctva sa s rezortom vnútra preto pustili do debaty, ako obnoviť záchytky. Ide tak o ďalší z pokusov za posledných 20 rokov," napísala na sociálnu sieť. Zostala zdesená. "Som ok, doma v šoku, neviem zaspať. Ten muž určite naďalej behá po uliciach. Zajtra to budem riešiť. Nie som prvá ani posledná, nebudem sa ľutovať," dodala.