29. sep. 2023 o 05:30
krsk, Koktejl

Martin Nikodým zažil obrovské rozčarovanie: Zvrat okolo miliónového pozemku!

placeholder
Moderátor Martin Nikodým.
Zdroj: Instagram/martinnikodymofficial

Obľúbeného moderátora čakalo sklamanie.

Domáce promi
29. sep. 2023 o 05:30
Martin Nikodým zažil obrovské rozčarovanie: Zvrat okolo miliónového pozemku!

Obľúbeného moderátora čakalo sklamanie.

Martin Nikodým (52), ktorý hviezdi v relácii Všade dobre, doma naj, Milujem Slovensko či seriáli Dunaj, zažil nedávno poriadne rozčarovanie. Herec a moderátor sa rozhodol investovať peniaze do obrovského pozemku v bratislavskom Devíne a podľa informácií Nového Času tam chcel postaviť dom.

Pozemok má viac ako 12-tisíc metrov štvorcových a moderátor ho chcel využiť ako nový domov pre svoje včely aj seba. "Mal som plán. Býval som na malinkom šesťárovom pozemku, kde som mal svoj dom. Ten som však predal a kúpil som jedenapolhektárovú lúku, kde som chcel žiť s mojimi včielkami. No úplne sa mi to nepodarilo," uviedol pre slovenský denník. Na pozemku chcel vybudovať modulárny dom šetrný k prírode.

Plány mu prekazilo zistenie, že ide o chránené územie a v tej oblasti nie je možné stavať. Podľa experta, ktorý sa vyjadril Novému Času, mohla cena za pozemok vyjsť až na 1,2 milióna eur!

Nikodým so svojím projektom oslovil aj ochranárov. "Myslím si, že moje riešenie bolo skvelé a láskavé k prírode. Svoj zámer som bol prezentovať. Ochranári ho však nechcú a ja to rešpektujem. Bolo mi povedané, že prenádherný projekt, ale nájdite si preň iný pozemok," uviedol smutne.

"Môj pozemok zasahuje do chránenej Fialkovej doliny. Včelnicu mám na lúke a domček priamo v Devíne. Na istú dobu, kým sa nezmení územný plán, je to pre mňa uzavretá téma. Prijal som, že to nejde," dodal na záver. Dolina spadá do Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty s 5. stupňom ochrany.