19. jan. 2023 o 14:13
ČTK, Koktejl

Veľká pátracia akcia: V horách sa stratil známy herec!

placeholder
Po Julianovi Sandsovi pátrajú už niekoľko dní.
Zdroj: Profimedia

Zmizol bez stopy.

Zahraničné promi
19. jan. 2023 o 14:13
Veľká pátracia akcia: V horách sa stratil známy herec!

Zmizol bez stopy.

Rodina od piatku hľadá herca britského pôvodu Juliana Sandsa, ktorý sa zrejme stratil pri horskej túre na juhu Kalifornie. Informuje o tom agentúra Reuters. Úrady začali pátraciu akciu v horách, pozemné tímy však boli po 24 hodinách odvolané pre lavínové nebezpečenstvo.

Pátranie však pokračuje zo vzduchu. Sandsa preslávili úlohy vo filmoch Izba s vyhliadkou či Démon Warlock, v roku 2019 sa objavil vo filme českého režiséra Václava Marhoula Pomaľované vtáča.

Zmiznutie herca oznámila jeho manželka v piatok. "Podľa mojich informácií počas dňa odišiel na výstup do hôr, a keď sa nevrátil, tak jeho rodina nahlásila, že je nezvestný," uviedla policajná hovorkyňa Gloria Huertaová. Podľa dostupných informácií sa herec vydal na horskú túru v oblasti Baldy Bowl na juhu Kalifornie, ktorá je medzi lyžiarmi a milovníkmi hôr veľmi populárna. Vo štvrtok tam však miestne úrady vydali varovanie pred zlými meteorologickými podmienkami.

Úrady ihneď spustili pátraciu akciu, po 24 hodinách ale museli odvolať pozemné tímy kvôli nebezpečenstvu zosuvu lavín, píše server Variety. Pátracia akcia pokračuje zo vzduchu, no zatiaľ neúspešne.

Sands pochádza z Británie, do Spojených štátov sa odsťahoval v 80. rokoch 20. storočia kvôli práci v Hollywoode. Najviac ho preslávila hlavná úloha v romantickej snímke Izba s vyhliadkou či úloha čarodejníka vo filme Démon Warlock. Vo filme Pomaľované vtáča zahral úlohu sedliaka Garbosa.