19. apr. 2024 o 17:24
TASR, Koktejl

Nové info o dráme na konzuláte v Paríži: Muž pri sebe nemal výbušniny, ale...

placeholder
Polícia zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu.
Zdroj: TASR/AP

K budove prišla aj špeciálna jednotka.

Krimi
19. apr. 2024 o 17:24
Nové info o dráme na konzuláte v Paríži: Muž pri sebe nemal výbušniny, ale...

K budove prišla aj špeciálna jednotka.

Francúzska polícia nenašla žiadne výbušniny u zadržaného muža, ktorý sa v piatok na iránskom konzuláte v Paríži vyhrážal, že sa pomocou nich odpáli. Výbušniny sa zatiaľ nenašli ani v budove, informuje TASR podľa správ agentúr AFP a Reuters.

Podľa nemenovaných policajných zdrojov svedok videl muža vstúpiť do budovy okolo 11.00 h a vyhodnotil to tak, že podozrivý má pri sebe granát a opasok s výbušninami. Iránska misia následne požiadala francúzsku políciu o pomoc. K budove prišla špeciálna jednotka, ktorá bola v prípade ďalšej požiadavky pripravená vstúpiť dnu.

Muž po približne štyroch hodinách vyšiel na ulicu a polícia ho následne zadržala. Televízny kanál BFM informoval, že mal u seba atrapy granátov. Policajný zdroj uviedol, že ten istý muž narodený v roku 1963 sa vlani v septembri pokúsil o podpaľačský útok v blízkosti konzulátu. Denník Le Parisien napísal s odvolaním sa na niekoľko svedkov, že podľa vlastných vyjadrení chcel muž bombovým útokom na konzuláte pomstiť smrť svojho brata.