23. máj. 2024 o 06:00
žani, Koktejl

Adela a Viktor Vinczeovci sa znova zapísali do adopčného zoznamu: Ďalšie dieťatko od tejto mamy!

Rozrastie sa ich rodina opäť?

Domáce promi
23. máj. 2024 o 06:00
Adela a Viktor Vinczeovci sa znova zapísali do adopčného zoznamu: Ďalšie dieťatko od tejto mamy!

Rozrastie sa ich rodina opäť?

Manželia Adela (43) a Viktor (33) Vinczeovci len pred pár dňami ukončili dlhú adopciu synčeka Maximiliána. Budú to pritom už dva roky, čo si chlapčeka priviedli domov. V úlohe rodičov sa natoľko našli, že spravili prvý krok k tomu, aby z nich raz mohla byť štvorčlenná rodina. V rozhovore pre Nový Čas odhalili detaily.

Už v podcaste Dobrý táta otvorene prehovorili o tom, že jedno dieťatko nemusí byť ich konečná méta. "Systém funguje tak, že keď sa tej istej matke opäť narodí dieťa a znova ho dá na adopciu, úrady prioritne potom kontaktujú ľudí, ktorí už majú jeho súrodenca, aby spájali súrodencov. A tí ľudia potom môžu povedať nie alebo áno. Nie sú k ničomu viazaní. Nám zatiaľ nikto nevolal," poznamenal so smiechom Viktor.

Moderátor teraz potvrdil, že sa do poradovníka na adopciu zapísali znova. "Tak ako v prípade nášho Maxíka sme na začiatku procesu nevedeli, či do toho napokon na sto percent pôjdeme, no zápisom do zoznamu sme si tú možnosť dali, tak toto je podobná situácia. Ak sa tej istej matke narodí náhodou ďalšie dieťa, budú prioritne oslovovať nás, ale to by bez nového zápisu do zoznamu nešlo," vysvetlil Vincze.

Manželia sú v adopčnom zozname zapísaní už dlhé mesiace. Nerobia si však žiadne nádeje a znova nechávajú všetko na osud. "Je možné, že ak sa aj mame nenarodí ďalšie dieťa, napokon na nás príde „bežné“ poradie, ale v tejto chvíli je predčasné uvažovať o tom, čo bude alebo nebude. Rozhodneme sa podľa aktuálneho pocitu a okolností danej chvíle. Presne tak, ako to bolo aj v prípade nášho syna,“ dodal.