Hokejová legenda Jozef Golonka (88) sa počas svojho života musel vyrovnať s viacerými zdravotnými problémami. Už má za sebou operáciu srdca, operáciu pruhu a vlani po páde na chalupe podstúpil aj náročnú výmenu bedrového kĺbu. Na operačný stôl si musí ľahnúť znova. Nový Čas informuje, že bývalého športovca čaká ďalší vážny zákrok.
„Posledný rok som mal viac zdravotných problémov. Operovali mi pruh a hneď nato, asi o tri mesiace neskôr, aj bedrový kĺb. Nasledovala rehabilitácia, ktorú som však musel po týždni v sanatóriu prerušiť. Seklo ma v krížoch a musel som sa znovu vrátiť do nemocnice na traumatológiu. Myslel som si, že to neprežijem. Bola to najväčšia bolesť, akú som kedy zažil,“ povedal Golonka na rovinu.
Priznáva tiež, že všetky tieto problémy sa odzrkadlili aj na jeho fyzickej kondícii. „Ešte na jeseň ma čaká výmena srdcového strojčeka. Dúfam, že to dobre dopadne,“ zveril sa niekdajší hokejový šampión denníku s tým, že vyšší vek a operácie si vyberajú svoju daň. „Schudol som a pohybovo som na tom nebol najlepšie, ale v mojom veku sa už človek musí zmieriť s mnohými vecami. Nechcem sa sťažovať,“ dodal.
Pre zdravotné komplikácie si siahol až na dno. Práve vtedy ho podržali jeho najbližší. „Ja vďačím skutočne mojej rodine, že ma z toho vytiahli. Lebo dvakrát som bol na dne, kde som myslel, že to už je koniec. Teraz som rád, že ráno vstanem a môžem povedať, že som tu o jeden deň dlhšie,“ vyznal pre Nový Čas sa niekdajší obávaný útočník, ktorý si vyslúžil prezývku Žiletka.
Hokejista si dobre uvedomuje, že extrémne náročné obdobie nebolo ťažkou skúškou len preňho samotného. „Boli to ťažké chvíle a veľký zásah do života, pretože veľa vecí zostalo na manželke a ostatných členoch rodiny. V rodine však všetko funguje a je to v poriadku,“ poznamenal.
