16. jún. 2024 o 11:00
jž, Koktejl

Silné slová Vinczeho o Adelinom otcovi Banášovi: Prečo s ním nehovoril o situácii v Markíze!

placeholder
Viktor Vincze o určitých témach s Jozefom Banášom nehovorí.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, Instagram/viktorvincze

Poučil sa z minulosti.

Domáce promi
16. jún. 2024 o 11:00
Silné slová Vinczeho o Adelinom otcovi Banášovi: Prečo s ním nehovoril o situácii v Markíze!

Poučil sa z minulosti.

Moderátor Viktor Vincze (33) v polovici marca spolu s kolegami založil odbory, ktorými reagovali na rastúce napätie v Markíze a o pár týždňov neskôr vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Situácia sa napokon upokojila a Viktor naďalej zostáva na pozícii moderátora spravodajstva. Jeho manželka, Adela Vinczeová (43) ho v tom plne podporuje, no nie je to tak so všetkými v rodine, prezradil pre Denník N.

Otec Adely, Jozef Banáš (75), sa vo veľa veciach s Adelou a Viktorom nezhoduje. V marci 2020 sa na Slovensku objavil prvý prípad ochorenia Covid-19 a práve Banáš pochyboval o tom, či je vírus nebezpečný. V decembri sa nakazil aj on. "Otca odviezla sanitka, kvôli tomu, že mal taký náročnejší priebeh Covidu. Otec desať dní ležal... Môj otec je fit, na nič sa nelieči, neberie žiadne lieky... a zrazu nebol schopný sa pomaly nadýchnuť, keď išiel len na záchod. Nič iné sme predtým s otcom neriešili, iba koronu asi viete, že mal na koronu trochu iný názor. Neviem, hovorím v minulom čase, lebo možno teraz už trošku pozmenil ten názor," hovorila Adela na sociálnej sieti.

Len o deň neskôr pridal Banáš na sociálnu sieť video. "Ja som nikdy nespochybňoval, že korona neexistuje, len som si dovolil povedať niekoľko otázok, ktoré si mainstream z istých dôvodov nepovedal. Covid je choroba, snažím sa prestať bojovať s chorobami, ale pochopiť ich, čo nám tie choroby chcú tým povedať, nám ľudstvu, čo sme to dostali. Čo si svet musí uvedomiť, nazval by som to pokora. Aj tá pýcha, ktorá bola vo mne, je odkazom tejto choroby," prihováral sa sledovateľom.

O tomto období prehovoril aj Viktor, pri otázke, či s Adeliným otcom hovoril o napätí v Markíze. "Keď som ho viezol z nemocnice, v ktorej cez Vianoce ležal na kyslíku s ťažkým covidom, povedal mi, predstav si, ja som nemal covid, iba zápal pľúc. Toto obdobie ma naučilo, že niektoré témy je lepšie v rodinnom kruhu skrátka neotvárať," povedal Viktor úprimne pre Denník N.

Banáš ale tri mesiace po prekovaní Covidu zmenil názor. "Ja som si až po čase začal uvedomovať, že naozaj to mohlo skočiť fatálne. Priznám sa, že som veľmi ani nevnímal, čiže mladí (Viktor a Adela, pozn. red.) rozhodli, že ideme. Tam som si uvedomil, že treba mať zrejme pokoru, treba mať nejaký prístup taký úctivejší k týmto tajomstvám. No a tam som si tak uvedomil, že no tak, niekto ti chcel povedať, že nie je to celkom tak, ako si ty myslíš," povedal Jozef pre tvnoviny.sk.