24. feb. 2024 o 14:00
žani, Koktejl

Partner prezidentky Rizman sa stal terčom: Skúšajú, stále to skúšajú! Správa, ktorá by nepotešila nikoho

placeholder
Juraj Rizman a Zuzana Čaputová v začiatkoch vzťahu.
Zdroj: Instagram/Juraj Rizman

Skúšajú to na každého.

Domáce správy
24. feb. 2024 o 14:00
Partner prezidentky Rizman sa stal terčom: Skúšajú, stále to skúšajú! Správa, ktorá by nepotešila nikoho

Skúšajú to na každého.

Podvodníkom a hackerom sme dnes vystavení na každom kroku. Človek si musí dávať na internete obrovský pozor na svoje účty a chrániť ich, čo najlepším heslom. V opačnom prípade sa môžu dostať vaša údaje alebo súkromné veci do nesprávnych rúk. Takto ukradnuté účty bývajú používané na vydieranie majiteľa alebo ďalšie podvody.

Dvojnásobný pozor si musia dávať podnikatelia, politici a im podobné osoby. Svoje o tom vie aj Juraj Rizman. Ako riaditeľ komunikácie organizácie Post Bellum a tiež partner prezidentky Zuzany Čaputovej je pre hackerov veľkým lákadlom. Aj počas víkendu sa niekto pokúsil o prihlásenie do jeho emailového účtu. Spoločnosť zasiahla, no odporučila Rizmanovi skontrolovať, čo sa stalo. "Gmail, Facebook, Instagram... Skúšajú, stále to skúšajú," okomentoval situáciu.

Juraj stojí po boku hlavy štátu ako partner už viac ako 4 roky. Ešte predtým zastával funkciu jej poradcu pre životné prostredie a občiansku spoločnosť. S Čaputovou sa zoznámili ešte v roku 2007. Ich cesty sa skrížili vďaka iniciatíve, ktorá bojovala proti skládke odpadu v Pezinku. V tom čase boli obaja zadaní. Následne spolupracovali vo Via Iuris, no iskra preskočila až v Prezidentskom paláci.