29. feb. 2024 o 06:00
žani, Koktejl

Ďurianová v šoku z náhlej smrti Palugyayovej († 47): Čo spájalo moderátorky, mnohí netušili

placeholder
Ďurianová a Palugyayová sa poznali z natáčania Rapotáčika.
Zdroj: Instagram/mariannadurianova, Facebook/Lucia Palugyay

Logopedička, moderátorka, ale najmä mama, odišla náhle a bez rozlúčky.

Domáce promi
29. feb. 2024 o 06:00
Ďurianová v šoku z náhlej smrti Palugyayovej († 47): Čo spájalo moderátorky, mnohí netušili

Logopedička, moderátorka, ale najmä mama, odišla náhle a bez rozlúčky.

Rodina, priatelia a kolegovia dali posledné zbohom Lucii Palugyayovej († 47), ktorá navždy opustila svojich najbližších 20.februára. Príčinou smrti tváre relácie Rapotáčik, ktorá sa vysielala na detskej televízie Jojko, mala byť náhla mozgová príhoda. Jej odchod mimoriadne zasiahol aj Mariannu Ďurianovú (47), ktorá prehovorila pre portál pluska.sk.

Nový Čas informoval, že do domu Palugyayovej bola v ten deň zúfalo volaná záchranka. ’’Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky vyslalo dňa 18. 2. 2024 ambulancie RZP aj RLP k 46-ročnej žene. Záchranári pacientku na adrese úspešne zresuscitovali. Následne ju na umelej pľúcnej ventilácii transportovali do nemocnice v bratislavskom Ružinove,‘‘ povedala pre denník hovorkyňa operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Petra Klimešová. Po prevoze do nemocnice Lucia bojovala o život, ale lekárom sa ju napokon nepodarilo zachrániť.

Jej známi nedokážu uveriť tomu, že už nie je medzi nimi. "Luci, poklad, bola si a vždy budeš jednou z najmilších kamarátok…navždy v srdci," píše sa v jednom z komentárov pod parte. "Úprimnú sústrasť celej rodine, ťažko sa hľadajú slová, keď odíde vzácna duša a tak náhle... Lucka už teraz veľmi chýbaš," pridala sa ďalšia kamarátka. "Lucka, budeš nám tu chýbať. No najviac budeš chýbať svojom deťom a svojej rodine. Odpočívaj v pokoji," napísala iná.

Ďurianová je taktiež otrasená z náhleho odchodu. Palugyayovú poznala z natáčania Rapotáčika, nakoľko jej syn Roman bol súčasťou relácie. "Ešte stále som v šoku z toho, čo sa stalo. Je to neuveriteľne smutné. Lucka na mňa veľmi príjemne zapôsobila. Vždy mala úsmev na tvári a bola v absolútnej pohode," opísala známu logopedičku.

"So synom Romim ju často spomíname, lebo keď spolu točili a podarila sa im scénka, Lucka povedala takým špecifickým spôsobom „krásne”. A odvtedy vždy, keď sa nám niečo s Romim podarí, povieme si „krásne”. Je mi nesmierne ľúto, že odišla tak skoro. V myšlienkach som s jej rodinou, deťmi a vyjadrujem im úprimnú sústrasť,” odkázala smutná moderátorka.