10. sep. 2023 o 05:30
mob, Koktejl

Náhla smrť otca († 58) futbalistu Stanislava Lobotku: Skolaboval cestou z práce!

placeholder
Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka.
Zdroj: TASR

Stana Lobotku zasiahla tragická správa tesne pred veľkým zápasom.

Domáce promi
10. sep. 2023 o 05:30
Náhla smrť otca († 58) futbalistu Stanislava Lobotku: Skolaboval cestou z práce!

Stana Lobotku zasiahla tragická správa tesne pred veľkým zápasom.

Slovenskom otriasla informácia, že vo štvrtok ráno zomrel otec († 58) stredopoliara Stanislava Lobotku (28), informáciu priniesol na sociálnej sieti X futbalový insider Jozef Kopčo. „Smutná správa zasiahla pred kvalifikačným zápasom proti Portugalsku Stana Lobotku a jeho rodinu. Stredopoliarovi zomrel dnes ráno otec. Úprimnú sústrasť celej rodine a veľa síl,“ napísal vo štvrtok Kopčo.

Rodák z Trenčína sa tak ocitol pred dlho očakávaným kvalifikačným zápasom s Portugalskom v neuveriteľne ťažkej situácii. Reprezentačný tréner Francesco Calzona ale pred stretnutí povedal, že v živote sú dôležitejšie veci ako futbal a to, či Lobotka nastúpi alebo nie je len na jeho rozhodnutí.

Hráč SSC Neapol nakoniec vybehol v piatok na trávnik a bol pri prehre 0:1 s portugalským výberom, ktorého súčasťou bol aj hviezdny Cristiano Ronaldo.

Cestou z práce skolaboval

Stanislav Lobotka starší podľa informácii Nového Času pracoval v Trenčíne ako strážnik v jednom z obchodných centier. V stredu popoludní cestou z práce náhle skolaboval na autobusovej zastávke. Všim­la si ho neznáma žena, ktorá privolala záchranku.

„Aj napriek snahe záchranárov sa nepodarilo muža zachrániť a na mieste prítomný lekár po neúspešnej resuscitácii konštatoval smrť,“ upresnil Viliam Sládek z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Podľa príznakov kolapsu sa dá predpokladať, že mohlo ísť o infarkt.

Pohreb otca nášho futbalového reprezentanta sa konal v sobotu dopoludnia.