17. jún. 2024 o 05:30
mob, TASR, Koktejl

Slávnostná recepcia na Bratislavskom hrade: Takto sa bavili Babišovci, Čaputová a FOTO Pellegriniho s Harabinom!

placeholder
Český expremiér Andrej Babiš s Monikou si užili slávnostnú recepciu na Bratislavskom hrade.
Zdroj: instagram/monikababisova

Bolo veselo.

Domáca politika
17. jún. 2024 o 05:30
Slávnostná recepcia na Bratislavskom hrade: Takto sa bavili Babišovci, Čaputová a FOTO Pellegriniho s Harabinom!

Bolo veselo.

Inauguračný deň nového prezidenta Petra Pellegriniho (48) sa v sobotu skončil slávnostnou recepciou na Bratislavskom hrade. Dámy prichádzali v dlhých róbach a páni v smokingoch. To bol dress code na slávnostný večer. Pozvánka prišla približne 500 ľuďom, uvádza TV Markíza.

Medzi pozvanými nechýbali poslanci NR SR, ministri, členovia strany Hlas-SD, bývalý predseda NR SR Boris Kollára, ktorého sprevádzala dcéra Ester, ale aj český expremiér Andrej Babiš s manželkou Monikou.

Dvojica, ktorá v apríli oznámila, že sa rozchádza prišla na Slovensko spolu a naplno si celý deň užila. „Krásne ukončenie skvelého dňa,“ napísal Babiš na svojej sociálnej sieti a doplnila ho aj Monika: „Inaugurácia nového slovenského prezidenta Petra Pellegriniho. Bolo nám cťou a veľmi pekne ďakujeme za pozvanie.“

Petra Pellegriniho zvolili občania SR v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa konali 6. apríla. Slovensko malo dosiaľ piatich prezidentov. Prvým bol Michal Kováč, ktorého však volil parlament. Priamo si občania volili hlavu štátu prvýkrát v roku 1999, vybrali si Rudolfa Schustera. Po ňom bol dvakrát na čele štátu Ivan Gašparovič, následne post zastával Andrej Kiska a poslednou prezidentkou bola Zuzana Čaputová. Funkčné obdobie jej uplynulo, keď bol inaugurovaný jej nástupca Pellegrini.