12. feb. 2024 o 10:00
krsk, TASR, Koktejl

Ťažké chvíle Borisa Filana: Kvôli tomu, čo kedysi miloval, prežíva muky!

placeholder
Textár a spisovateľ Boris Filan.
Zdroj: TASR-Michal Svítok

Rozhodol sa skoncovať s trýznivou bolesťou?

Domáce promi
12. feb. 2024 o 10:00
Ťažké chvíle Borisa Filana: Kvôli tomu, čo kedysi miloval, prežíva muky!

Rozhodol sa skoncovať s trýznivou bolesťou?

Spisovateľ, textár a moderátor Boris Filan (74), ktorý svojho času skladal texty pre Elán, je napriek tomu, že by si mohol užívať dôchodok, stále mimoriadne aktívny a pôsobí v Rádiu Slovensko v relácii Pálenica Borisa Filana. Ako informuje Nový Čas, aj na umelca však doľahli zdravotné problémy.

Filan sa ako desaťročný začal venovať basketbalu, ktorý mu neskôr spôsobil zdravotné problémy. Je to natoľko vážne, že ho čaká zákrok.

"Asi 50 rokov žijem a bojujem s basketbalovým kolenom. Veľmi zle chodím. Teraz už som v príprave na operáciu. Čaká ma klasický zákrok. Budú mi meniť celý kolenný kĺb," prezradil denníku. Pred zákrokom ostáva pokojný. Pravidelná rehabilitácia mu za to naozaj stojí, ak sa má zbaviť bolesti.

Bratislavská čučoriedka

Bratislavská Reduta bola v sobotu 3. 2. dejiskom 20. ročníka Prešporského bálu. Jubilejný ročník podujatia otvoril Slovenský komorný orchester s Vivaldiho dielom Štyri ročné obdobia. V Redute sa hostia zabávali na troch scénach, súčasťou bálu bolo tradičné odovzdávanie ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka.

Ako ďalej informujú organizátori, za nevšedné literárne stvárnenie cestovateľských zážitkov a rozprávačské majstrovstvo získal Bratislavskú čučoriedku v kategórii Osobnosť spisovateľ, textár, dramaturg, scenárista, moderátor, publicista, cestovateľ a rozprávač Boris Filan.