14. mar. 2024 o 15:08
žani, Koktejl

Kovbojka na tlačovke! Danko pení: Tu si nejaký človek dovolí mi povedať debil!

placeholder
Podpredseda NR SR Andrej Danko (SNS)
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Rozruch na tlačovke.

Domáca politika
14. mar. 2024 o 15:08
Kovbojka na tlačovke! Danko pení: Tu si nejaký človek dovolí mi povedať debil!

Rozruch na tlačovke.

Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičova, podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko a generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry SR Lukáš Machala predstúpili pred novinárov, aby prehovorili o návrhu zákona o RTVS. Tlačová konferencia sa skončila nečakaným rozruchom.

V dave to začalo šumieť. Šéf SNS zrazu požiadal ministerku, aby mu uvoľnila mikrofón a ukázal do davu. "Mám otázku, ako sa volá zástupca médií a z akého ste média, že ste mi povedali, že som debil? Ako sa voláte? Prečo ste tu?" pýtal sa Danko. Novinári sa okamžite ohradili, že nejde o zástupcu zo žiadneho média.

Danko sa znova pokúsil zistiť meno neznámeho. "Predstavte si, že Andrej Danko urobí tlačovku a vám zástupcom médií budem nadávať. Škandál, urobíte z toho škandál! A tak sa k nám správate. Položte nám tri otázky, slušne vám odpovieme. A správajte sa aj vy slušne k nám," hneval sa podpredseda parlamentu.

Ako píšu Aktuality.sk, na tlačovú besedu sa dostal Martin, ktorý nepracuje v médiá a prišiel podporiť protestujúcich kolegov z kultúrnej obce. "Prišli sme, počuli sme čo rozprávali a po 5 minútach som uznal, že je to úplne scestné, čo rozpráva," vysvetlil nespokojný občan.