17. jún. 2024 o 06:00
mob, TASR, Koktejl

FOTO Kucherenko si posvietila na dámy počas inaugurácie prezidenta, naložila Šimkovičovej: To je des!

placeholder
Silvia Kucherenko si posvietila na dámy počas inaugurácie prezidenta.
Zdroj: instagram/silvia.satnikova a TASR

Ako milovníčka módy nemohla prejsť mlčaním jeden outfit.

Domáca politika
17. jún. 2024 o 06:00
FOTO Kucherenko si posvietila na dámy počas inaugurácie prezidenta, naložila Šimkovičovej: To je des!

Ako milovníčka módy nemohla prejsť mlčaním jeden outfit.

Slovensko má od soboty nového prezidenta, ktorým sa po aprílových voľbách stal Peter Pellegrini (48). Ten vo funkcii nahradil Zuzanu Čaputovú (50). Inauguračný deň sa začal slávnostnou schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky, kde Pellegrini zložil prezidentský sľub a o 12:00 hod. tak vystriedal vo funkcii predchádzajúcu hlavu štátu.

Na slávnosť do bratislavskej Reduty boli pozvaní významní hostia, ako bývalí prezidenti a premiéri, ministri, poslanci NR SR, diplomati, veľvyslanci, no nechýbala ani reprezentácia zo zahraničia - český expremiér Andrej Babiš s niekdajším prezidentom Milošom Zemanom. Na jedno z najvýznamnejších podujatí roka bol prísny dress code a oči všetkých prítomných sa obracali najmä na dámy.

Svoje k tomu napísala aj modelka a podnikateľka Silvia Kucherenko, ktorá ako milovníčka módy nemohla prejsť mlčaním outfit ministerky kultúry. „Pani Šimkovičová, podľa protokolu máte mať kolená zakryté. Viete čo, toto je komédia. Ten nevkus a bagatelizovanie funkcie, je mi zle. To je des, fakt celé zle,“ nezdržala sa.

Protipólom Šimkovičovej bola podľa Kucherenko ministerka hospodárstva Denisa Saková: „Na úrovni, takto má vyzerať dáma,“ okomentovala jej vizáž a výber šiat. Jednotku dala aj dosluhujúcej pani prezidentke, bývalej prvej dáme Silvii Gašparovičovej, ministerke zdravotnícka Zuzane Dolinkovej či Monike Babišovej.

„A pozor, ja nehodnotím môj subjektívny názor, kto ako vizuálne vyzerá. Tento názor si nechám pre seba. Ale tu ide o zlyhanie reprezentácie krajiny v poprednej funkcii,“ dodala na svojej sociálnej sieti. Všetky hodnotenia nájdete vo fotogalérii!

Pellegriniho zvolili občania SR v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa konali 6. apríla. Slovensko malo dosiaľ piatich prezidentov. Prvým bol Michal Kováč, ktorého však volil parlament. Priamo si občania volili hlavu štátu prvýkrát v roku 1999, vybrali si Rudolfa Schustera. Po ňom bol dvakrát na čele štátu Ivan Gašparovič, následne post zastával Andrej Kiska a poslednou prezidentkou bola Zuzana Čaputová. Funkčné obdobie jej uplynulo, keď bol inaugurovaný jej nástupca Pellegrini.