24. máj. 2024 o 09:30
jž, Koktejl

Tomáš Bezdeda varuje fanúšikov pred podvodom: Zase niekto chce z vás ťahať peniaze!

placeholder
Spevák Tomáš Bezdeda upozorňuje na podvod.
Zdroj: instagram/tomas_bezdeda

Podvody sú čoraz prepracovanejšie.

Domáce promi
24. máj. 2024 o 09:30
Tomáš Bezdeda varuje fanúšikov pred podvodom: Zase niekto chce z vás ťahať peniaze!

Podvody sú čoraz prepracovanejšie.

V dnešnej digitálnej dobe sa stále častejšie stretávame s fenoménom podvodných príspevkov, ktoré majú jediný cieľ, a to vytiahnuť z ľudí peniaze. Podvodníci využívajú rôzne taktiky, aby získali dôveru čitateľov a následne ich zmanipulovali k finančným transakciám. Od falošných správ o zázračných investíciách až po vymyslené škandály s celebritami, metódy sú rôzne, ale cieľ je vždy rovnaký, obohatiť sa na úkor nič netušiacich obetí.

Na podobný podvod upozorňuje aj spevák Tomáš Bezdeda (38). "Kamaráti, zase niekto chce z vás ťahať peniaze, je to falošný článok!" napísal na sociálnu sieť k snímke falošného príspevku, ktorý nájdete v galérii. Po kliknutí na príspevok bol užívateľ presmerovaný na stránku, ktorá vyzerala ako populárny slovenský web, jediným rozdielom je link stránky, ktorý si mnoho z nás nevšíma.

V podvodnom článku sa uvádzalo, že moderátor Peter Marcin začal počas vysielania útočiť na Bezdedu. Marcin údajne vyčítal Bezdedovi, že pred rokom jazdil starým autom a žil v malom byte, zatiaľ čo teraz má chatu, kupuje byt a vlastní luxusné auto. Ďalej článok tvrdí, že Marcin sa sťažoval, že musí každý deň pracovať, aby uživil svoju rodinu, na čo mu Bezdeda mal ukázať webovú stránku, na ktorú vložil iba 250 eur a dnes mu zarába milióny.

V celom článku sa nachádzajú možnosti prekliknutia sa na investičný web. Podvodníci si všetko dopodrobna premysleli a pod článkom sa dokonca nachádzajú aj nafingované komentáre bežných užívateľov, ktorí Bezdedovu verziu potvrdzujú a tvrdia, že na rovnakom webe zarobili poriadny balík.