02. apr. 2024 o 12:00
jž, Koktejl

FOTO Evík z trilógie Slunce, seno... sa stále cíti na tridsať: Veď ona sa vôbec nezmenila!

placeholder
Jaroslava Kretschmerová si v trilógii Slunce, seno.. zahrala sekretárku Evík.
Zdroj: Reprofoto/ Slunce, seno, jahody

Ako to robí?

Zahraničné promi
02. apr. 2024 o 12:00
FOTO Evík z trilógie Slunce, seno... sa stále cíti na tridsať: Veď ona sa vôbec nezmenila!

Ako to robí?

Česká herečka Jaroslava Kretschmerová (68) je známou tvárou aj pre slovenských divákov. Väčšina z nás si ju spája s postavou Evík v trilógii Slunce, seno..., ale zahviezdila v mnohých iných filmoch a seriáloch. Popularitu získala ešte pred kultovou komédiou, na rozdiel od niektorých svojich kolegov. Ako herečka sa prvýkrát predviedla už v roku 1977. Prednedávnom sa zúčastnila na akcii, na ktorej ju vyspovedala redakcia super.cz.

Pri pohľade na ňu by ste si ani nepomysleli, že od posledného dielu Slunce, seno... ubehlo už 33 rokov. Jarka vyzerá stále rovnako. Večne usmiata ryšavka s kučeravými vlasmi sa síce často na verejnosti neukazuje, no pri príležitosti retrospektívnej výstavy k 60. výročiu Divadla Ypsilonka, ktorého je členkou, spravila výnimku. Jej aktuálne fotky nájdete v galérii.

V trilógii si zahrala pobláznenú sekretárku zaľúbenú do chovateľa Béďu, ktorého si zahral herec Jiři Lábus (74). V muzikály, ktorý vznikol podľa trilógie už však stvárňuje klebetnicu Kelišovú. "Ale stále počujem Evík, keď niekto zavolá na mojich kolegov na scéne, otočím sa. A potom si poviem: Jarina, to už nie si ty. Ale stále sa niekedy cítim na tridsiatku, ako keď som hrala Evík," zasmiala sa Jarka. povedala pred časom pre redakciu super.cz Jarka.