19. jún. 2024 o 18:00
Dominika Vargová, Koktejl

Dievčatko sa sťažovalo, že ju bolí brucho: To, čo z nej lekári vybrali, vás šokuje! Mal až 8 kíl...

placeholder
Ruby-Mae vyoperovali veľký tumor.
Zdroj: northfoto

Mama počúvala svoju intuíciu a vzala dievčatko do nemocnice, čím jej zachránila život.

Zaujímavosti
19. jún. 2024 o 18:00
Dievčatko sa sťažovalo, že ju bolí brucho: To, čo z nej lekári vybrali, vás šokuje! Mal až 8 kíl...

Mama počúvala svoju intuíciu a vzala dievčatko do nemocnice, čím jej zachránila život.

Mladému dievčaťu, ktoré sa sťažovalo na bolesti brucha, našli v žalúdku 8-kilogramový nádor plný vlasov, zubov a kostí, píše The Sun. Sarah Davis (42) odviezla svoju dcéru Ruby-Mae (12) do nemocnice, pretože sa sťažovala na bolesti brucha. Mamička sa obávala, že jej dievčatko môže byť dokonca tehotné, keď lekári vyšetrili jej nafúknuté bruško. Výsledky však ukázali, že Ruby-Mae má zriedkavý typ nádoru zárodočných buniek nazývaný teratóm, ktorý môže obsahovať zuby, vlasy a kosti.

Tieto nádory sa zvyčajne objavia pri narodení, ale v Ruby-Mae rástol bez povšimnutia celé roky. Lekári mali podozrenie, že nádor vznikol už v maternici. Našťastie nebol rakovinový. Rozrástol sa však natoľko, že spôsobil prasknutie slepého čreva, čo môže byť životu nebezpečné.

„Práve sa jej začala menštruácia, tak som si myslela, že to s tým súvisí. Dala som jej nejaké lieky proti bolesti a po zvyšok dňa sa zdala byť v poriadku. Nasledujúce ráno sa ale zobudila a sťažovala sa, že bolesť sa vrátila a je oveľa silnejšia,“ prezradila jej mama.

Sarah pocítila obavy a vzala dcéru na pohotovosť, aby všetko vyšetrili. Počas neho zdravotná sestra spozorovala nejaký útvar a dievčatko poslala na CT vyšetrenie žalúdka. Vtedy jej lekári diagnostikovali zriedkavý teratómový nádor, ktorý pravdepodobne rástol už od maternice.

„Prišlo sa na ňu pozrieť asi päť alebo šesť lekárov z rôznych oddelení,“ povedala Sarah. „Len čo počujete slovo nádor, začnete panikáriť. Lekári nás však ubezpečili, že tento nie je rakovinový,“ vysvetlila Sarah a dodala, že hoci to bolo pre jej dcéru bolestivé, bola statočná.

„Mysleli sme si, že bude v nemocnici niekoľko týždňov, ale veľmi rýchlo sa zotavila. Po 12 hodinách už chodila a po pár dňoch mohla ísť domov,“ zakončila.