23. máj. 2024 o 15:09
TASR, Koktejl

Extrémne turbulencie s fatálnym následkom: Na JIS zostáva 20 pasažierov lietadla

placeholder
Cestujúci na palube lietadla zažili chvíle hrôzy. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Na palube zomrel jeden človek.

Zahraničné správy
23. máj. 2024 o 15:09
Extrémne turbulencie s fatálnym následkom: Na JIS zostáva 20 pasažierov lietadla

Na palube zomrel jeden človek.

Dvadsať ľudí z lietadla spoločnosti Singapore Airlines, ktoré sa v utorok dostalo do silných turbulencií v juhovýchodnej Ázii, zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti. Oznámil to riaditeľ nemocnice v thajskom Bangkoku, uvádza agentúra Reuters, na ktorú sa odvoláva TASR.

Na palube lietadla Boeing 777, ktoré vzlietlo z Londýna v pondelok večer a smerovalo do Singapuru, sa nachádzalo 211 pasažierov a 18 členov posádky. Po silných turbulenciách nad Mjanmarskom však muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Spoločnosť Signapore Airlines neskôr potvrdila, že na palube v dôsledku turbulencií zahynula jedna osoba a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Liečbu v súčasnosti podstupuje 40 ľudí, z nich 22 má poranenú miechu a šiesti majú poranenia mozgu a lebky, povedal riaditeľ bangkockej nemocnice Samitivej Srinakarin.

Naďalej zostáva nejasné, čo tieto turbulencie spôsobilo, podľa odborníčky na letectvo a cestovný ruch Anity Mendirattovej však boli v tomto prípade mimoriadne nezvyčajné.