14. jún. 2024 o 13:00
jž, Koktejl

Vincze vie, že jeho televízna kariéra v Markíze je ohrozená: Odišla by aj Adela? Rázna odpoveď!

placeholder
Adela a Viktor Vinczeovci.
Zdroj: instagram/viktorvincze

Povedal to priamo.

Domáce promi
14. jún. 2024 o 13:00
Vincze vie, že jeho televízna kariéra v Markíze je ohrozená: Odišla by aj Adela? Rázna odpoveď!

Povedal to priamo.

Po tom, ako moderátor Michal Kovačič v priamom prenose obvinil vedenie TV Markíza z vyvíjania tlakov a pokusov o cenzúru, sa na jeho stranu postavila časť kolegov, vrátane Viktora Vinczeho, ktorý pridával na sociálnu sieť vyhlásenia súvisiace s hroziacim štrajkom. Televízia sa vtedy vyjadrila, že sú pripravení prijať výpovede a preto vo vzduchu visela otázka, čo by bolo v tomto prípade s jeho manželkou Adelou. Viktor o téme prehovoril pre Denník N.

Viktor je v televízii 12 rokov a Adela už počas strednej školy vypomáhala pri príprave rannej šou v televízii Markíza, kde pôsobila 3 roky. Svoju mediálnu kariéru začala v roku 1999 vo Fun rádiu, kde pracuje dodnes. Ako Viktor priznal, vie, že to má nahnuté. "Som uzrozumený s tým, že moja televízna kariéra môže byť mojím pôsobením v odborovej organizácii či v štrajkovom výbore ohrozená," povedal.

Odišla by však, ak to bude nutné, z televízie aj Adela? "K Markíze má aj ona srdcový vzťah, keďže v nej začínala ako šestnásťročná. Spoluiniciovala a podpísala výzvu tvárí zo zábavy, aby sa za nás postavili, pretože ani ona nevie oddeliť zábavu a spravodajstvo – sme jedna Markíza. A ak by vedenie pokračovalo v krokoch, ktoré boli dôvodom na vyhlásenie štrajkovej pohotovosti, tak áno, aj moja manželka si vie predstaviť, že o túto prácu príde. Spolupráca s firmou, ktorá by zanevrela na svoje dlhoročné hodnoty, by ani pre ňu nedávala ďalší zmysel," povedal úprimne Vincze.