11. jún. 2024 o 13:19
Pelikan, Tlačová správa

Kam poletíme v zime? Top exotikou bude Maurícius, dovolenky zlacneli o stovky eur

placeholder
TS
Zdroj: Koktejl

Kým väčšina dovolenkárov sa momentálne sústredí na letnú sezónu 2024, ostatní sa už teraz pozerajú na zimnú exotiku. Tej bude nadchádzajúcu sezónu kraľovať exotický Maurícius, dôvod je jednoduchý. Akciové letenky a dovolenky.

Koktejl
11. jún. 2024 o 13:19
Kam poletíme v zime? Top exotikou bude Maurícius, dovolenky zlacneli o stovky eur

Kým väčšina dovolenkárov sa momentálne sústredí na letnú sezónu 2024, ostatní sa už teraz pozerajú na zimnú exotiku. Tej bude nadchádzajúcu sezónu kraľovať exotický Maurícius, dôvod je jednoduchý. Akciové letenky a dovolenky.

Pod pojmom exotický raj si mnoho dovolenkárov predstaví Maldivy či Seychely, je to však Maurícius, zasadený uprostred Indického oceána, ktorý v sebe spája to najlepšie z rajskej aj exotickej dovolenky. Krajina sa pýši nádhernou prírodou, ktorá dáva priestor nielen na oddych v zajatí zelene, ale tiež turistickým aktivitám.

V porovnaní s ostatnou exotikou navyše prináša výhody pre rodiny s malými deťmi aj digitálnych nomádov - na ostrove je len o dve hodiny viac.

Maurícius v máji rastie o 85 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku a o viac ako 150 percent v porovnaní s minulým mesiacom, ukazujú dáta najväčšieho slovenského vyhľadávača leteniek a dovoleniek Pelikána. Dôvodom sú akciové letenky, ktoré momentálne začínajú na cenovke od 539 eur spiatočne s odletom z Košíc.

Práve odlety z košického či budapeštianskeho letiska znižujú aj cenu kompletných dovoleniek - tie sú tak v porovnaní s odletom z Viedne či Bratislavy lacnejšie o stovky eur. Týždeň na Mauríciu v butikovom hoteli tak momentálne začína na cenovke od 1299 eur so štvorhviezdičkovým ubytovaním, letenkou a stravovaním formou polpenzie.

Akciové letenky na Maurícius

Raj na zemi

Maurícius je, podobne ako slávne Maldivy, exotickým rajom uprostred Indického oceánu. Dovolenkárom ponúka krásne pláže, úchvatnú prírodu plnú dažďových pralesov či vodopádov, ktorými je posiate vnútrozemie, ale aj hory, ktoré dávajú priestor turistike. A čo je pri takejto vegetácii príjemný fakt? Žiadne zviera na ostrove nie je jedovaté.

Ostrov je navyše obklopený koralovými útesmi plnými morského života, ktoré ho chráni nielen pred veľkými vlnami, ale zároveň pred žralokmi. Vlny si však na ostrove užijete - je totiž výbornou destináciou aj na surfovanie.

Aj Maurícius je známy ako celoročná exotika - perfektné počasie ho sprevádza 12 mesiacov v roku, dovolenkári sa tak nemusia báť, že by ich zastihli silné dažde či obdobie hurikánov.

Počuli ste už o morských diamantoch? Maurícius je prvým a zároveň jediným miestom na zemi, kde sa vyrábajú, čo len podčiarkuje prírodné bohatstvo ostrova. Ide o kryštalizovanú soľ zozbieranú zo soľných panvíc na ostrove.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Lokálne, pestré, mixované

Čo robí destináciu destináciou? Domáci. Na Mauríciu vás privítajú milí obyvatelia rôznych národností a náboženstiev, ktoré spolu v pokoji žijú aj napriek vzájomným rozdielom. Úradnými jazykmi sú angličtina a francúzština.

Aj to je dôsledkom histórie - Maurícius kolonizovalo hneď niekoľko európskych veľmocí, pričom každá na ostrove zanechala svoje stopy. Krajina je tak spojením mnohých kultúr, jeho obyvatelia sú indického, afrického, čínskeho a európskeho pôvodu a tento multikulturalizmus sa odráža aj v ostrovných festivaloch či kulinárskych tradíciách.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Dovolenka pre každého

Čo poteší dovolenkárov najviac? Kvalitné služby. Na Mauríciu je nastavený extrémne vysoký štandard služieb, preto sa nemusíte báť, že by vaša dovolenka mohla byť niečím prekazená. Poteší tiež dobrá infraštruktúra - napriek tomu, že sa na ostrove jazdí naľavo, využiť sa dá hromadná doprava či súkromný transfer. Na ostrove sa úsmevne vraví - ak sa treba dostať z akéhokoľvek bodu A do bodu B, nebude to trvať viac ako hodinu.

Tešiť sa môžete na kvalitnú gastronómiu plnú lokálnych surovín. Takzvanými jedlými suvenírmi sú napríklad rum, cukor, ale aj vanilka, čaj, káva alebo čili.

Dobrou správou pre všetkých dovolenkárov je, že ostrov je skvelou destináciou pre rodiny s deťmi, aj pre zamilovaných, ktorých lákajú aj svadby na pláži či svadobné cesty, na čo sú pripravené aj hotely, ktoré pre takýchto dovolenkárov chystajú špeciálne balíky. Samozrejmosťou je veľký výskyt luxusných hotelových sieti.

TS
TS
Zdroj: Koktejl