24. máj. 2024 o 19:28
TASR, Koktejl

Tragédia na Dunaji: Polícia hlási ďalšiu nájdenú obeť, pátranie pokračuje ďalej!

placeholder
V Maďarsku došlo k zrážke lodí na Dunaji.
Zdroj: TASR/DUNA/MTI-Peter Lakatos

Dve osoby sú stále nezvestné.

Zahraničné správy
24. máj. 2024 o 19:28
Tragédia na Dunaji: Polícia hlási ďalšiu nájdenú obeť, pátranie pokračuje ďalej!

Dve osoby sú stále nezvestné.

Maďarská polícia intenzívne pátra po nezvestných po minulotýždňovej tragickej zrážke na Dunaji pri obci Verőce na severe krajiny, pričom v piatok našla telo piatej obete. S odvolaním sa na status Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK) na Facebooku o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Telo 39-ročného muža vytiahli z Dunaja pri meste Göd 25 kilometrov severne od Budapešti. Po ďalšej nezvestnej žene a nezvestnom mužovi ďalej pátrajú.

Minulú sobotu o 22.00 h narazil na Dunaji pri Verőce motorový čln do výletnej lode Heidelberg. Motorový čln s ôsmimi osobami sa plavil veľkou rýchlosťou a menil nepredvídateľne smer po celej šírke rieky, keď vrazil do výletnej lode. Podľa výsledkov vyšetrovania čln riadil muž pod vplyvom alkoholu.

Po nehode z rieky s ťažkými zraneniami vyplával na breh občan Talianska. Telá prvých dvoch obetí našli ešte v sobotu, v stredu vytiahli z Dunaja telo 19-ročného muža a vo štvrtok objavili štvrtú obeť, ktorou je 28-ročná žena.

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý odmietol vypovedať a voči podozreniu podal sťažnosť.