06. júl. 2023 o 05:30
krsk, TASR, Koktejl

Rozruch v banskobystrickej nemocnici: Z toho, čo tam spravil Chuck Norris, boli všetci hotoví!

placeholder
Americký herec Chuck Norris.
Zdroj: Instagram/chucknorris

Americký herec je na Slovensku a svoju návštevu si náramne užíva.

Domáce promi
06. júl. 2023 o 05:30
Rozruch v banskobystrickej nemocnici: Z toho, čo tam spravil Chuck Norris, boli všetci hotoví!

Americký herec je na Slovensku a svoju návštevu si náramne užíva.

Na Slovensko pricestovala herecká legenda! Množstvo fanúšikov aj v našej krajine si získal začiatkom 90. rokov ako strážca poriadku Walker v americkom akčnom seriáli Walker, Texas Ranger. Chuck Norris (83) je okrem toho držiteľom ôsmeho stupňa čierneho pásu v Taekwonde a titulu majstra sveta v karate v strednej váhe.

Mimo jeho úspechov je známy aj tým, že mu nie je ľahostajný osud druhých. Svoje dobré srdce ukázal aj na Slovensku, keď prišiel 3. júla navštíviť oddelenie Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie. Herec si to namieril priamo do priestorov banskobystrickej detskej nemocnice.

"V tajnosti a naozaj úprimnej skromnosti prišiel spolu s manželkou aj so synom. Deťom na oddelení doniesli šiltovky, ktoré Chuck s radosťou podpisoval a so všetkými sa srdečne fotil. Bolo to stretnutie plné nadšenia, radosti, smiechu a objatí. A tak trošku aj neuveriteľné, však predsa je to legenda CHUCK NORRIS," napísali zamestnanci občianskeho združenia Svetielko nádeje. Zábery nájdete v našej galérii.

Vzácnu návštevu mali sprostredkovať organizátori festivalu ORION FESTIVAL. Americký herec mal byť hviezdou tohto podujatia, nakoniec sa však neuskutočnilo. Napriek tomu neváhal a na Slovensko prišiel ako sľúbil!

"Vzhľadom na nečakané komplikácie ohľadne účasti jedného z hlavných interpretov a veľmi vysokej pravdepodobnosti nebezpečného počasia a možnej ujmy návštevníkov vám s ľútosťou oznamujeme presunutie tohtoročného festivalu na rok 2024. Toto rozhodnutie nás nesmierne sklamalo, ale považujeme ho za najlepšie riešenie v danej situácii. Ďakujeme za prejavenú priazeň a tešíme sa na stretnutie v budúcom roku," odkázali organizátori fanúšikom.

Herec a majster bojových umení

Carlos Ray Norris (známy ako Chuck Norris) sa narodil 10. marca 1940 v meste Ryan v americkom štáte Oklahoma do trojdetnej rodiny. Otec budúceho filmového hrdinu bol indián z kmeňa Cherokee, matka pochádzala z Írska a bola jeho životným vzorom. Rovnako tak si Norris váži svoj indiánsky pôvod.

Ako chlapec bol zakríknutým dieťaťom vyrastajúcim v rodine alkoholika. Po skončení strednej školy vstúpil do armádneho letectva Spojených štátov amerických. Vďaka tomu sa dostal do Južnej Kórey, kde sa zoznámil s ázijskými bojovými umeniami. Po návrate do vlasti založil školu karate a čoskoro sa mu darilo natoľko, že viedol hneď niekoľko škôl ázijských bojových umení naraz.

Medzi jeho žiakov patrili aj herecké osobnosti Steve McQueen a Priscilla Presley. Zároveň v tomto športe sám dosahoval nebývalé úspechy. Stal sa národným šampiónom v karate a vyhral aj Šampionát hviezd. K tomu pridal titul majstra sveta v karate v strednej váhe aj titul celkového šampióna USA.

Do roku 1974, kedy skončil s profesionálnou športovou kariérou, nebol porazený. Chuck Norris získal aj ôsmy stupeň čierneho pásu v Taekwonde a stal sa prezidentom Federácie bojových umení (UFAF).

Bol to práve Steve McQueen, ktorý Norrisa priviedol k herectvu. Celosvetovú popularitu si získal vďaka akčným filmom ako napríklad Meng long guojiang (Cesta draka, 1972) v réžii Brucea Leeho, zahral si aj v snímke Teda Posta Good Guys Wear Black (Správni chlapi nosia čiernu, 1978), v Schlesingerovom An Eye for an Eye (Oko za oko, 1981) alebo v Carverovej snímke Lone Wolf McQuade (Osamelý vlk McQuade, 1983).

Hollywoodska hviezda

Vďaka svojej telesnej zdatnosti a dobre cieleným úderom sa stal hollywoodskou hviezdou stvárňujúcou najmä ochrancu nevinných a obávaného pomstiteľa bezprávia. Zahral si aj vo filme Sidekicks (Majster kickboxu, 1992), pod ktorého réžiu sa podpísal hercov brat Aaron Norris.

Filmovú hviezdu urobila z herca rola strážcu poriadku v svetoznámom seriáli Christophera Canaana s názvom Walker, Texas Ranger (Walker, texaský jazdec, 1993), s ktorým si ho spája väčšina televíznych divákov. Okrem skutočných fanúšikov si seriál získal aj nadšencov, ktorí príhody Walkera sledovali len preto, aby sa pobavili na nerealistických kúskoch hlavného hrdinu. Kovbojka podľa klasickej schémy v moderných kulisách, ktorá slávila nebývalý úspech sa po čase stala terčom vtipov, ktoré začali o hercovi kolovať.

Napríklad: Chuck Norris vie deliť nulou; Chuck Norris raz bojoval sám so sebou a vyhral; Chuck Norris beží tak rýchlo, že sa vidí zo zadu; Chuck Noriss vie preplávať kraulom oceán s jediným nádychom a založenými rukami. Samotný Chack Norris so zmyslom pre humor však zľahka "zabije" každú pointu.

Akčný hrdina si zahral aj vo filme svojho syna Erica Norrisa - The President's Man (Prezidentov muž, 2001), v dráme Williama Tannena The Cutter (Krvavé diamanty, 2005) alebo v snímke Simona Westa s názvom Expendables 2(Expendables: Nezničiteľní 2, 2012).

Aj keď je Chuck Norris známy ako akčný a neporaziteľný hrdina, ocenil by, keby si ho ľudia pamätali ako človeka, ktorý pomáha iným. S podporou bývalého amerického prezidenta Georga Busha založil nadáciu Kick-Start Foundation, ktorá zavádzala vyučovanie bojových umení na školách pre problémové deti. Počas vlády Georgea Busha Norris pôsobil ako jeho poradca pre šport. Okrem toho sa aktívne angažuje v charite.

Z prvého manželstva s Dianne Holechek (1958-1988) má dvoch synov. Od 1998 je ženatý s Genou Norris, v roku 2001 sa im narodili dvojičky. Svoju autobiografiu pod názvom The Secret Of Inner Strength: My Story (Tajomstvo vnútornej sily: Môj príbeh) vydal Chuck Norris v roku 1989.