19. jún. 2024 o 10:56
TASR, Koktejl

Časť Slovenska zažila tropický deň či noc, dobrá správa od SHMÚ: Nepríjemné počasie dlho nepotrvá

placeholder
V stredu stúpne teplota oproti predchádzajúcemu dňu ešte približne o dva až tri stupne Celzia.
Zdroj: SHMÚ

Čítajte, čo príde.

Počasie
19. jún. 2024 o 10:56
Časť Slovenska zažila tropický deň či noc, dobrá správa od SHMÚ: Nepríjemné počasie dlho nepotrvá

Čítajte, čo príde.

Vo všetkých krajoch, s výnimkou Žilinského kraja, zaznamenali v utorok (18. 6.) meteorológovia tropický deň. Maximum dosiahla teplota v Mochovciach, a to 32,2 stupňa Celzia. Na západnom Slovensku zároveň zaznamenali tropickú noc. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

"Počas noci sme si od horúčav zväčša vydýchli, s výnimkou západného Slovenska, kde sme na niekoľkých staniciach zaznamenali tropickú noc. V Skalici bolo minimum teploty až 22,5 stupňa Celzia," konštatuje SHMÚ s tým, že vyššie teplotné minimá na západe boli spôsobené pretrvávajúcim juhovýchodným vetrom.

Počas stredy teplota oproti predchádzajúcemu dňu podľa meteorológov stúpne ešte približne o dva až tri stupne Celzia. Rovnako tak aj vlhkosť, najmä na západe Slovenska. Dusno tak bude podľa meteorológov na väčšine územia.

"Takto nepríjemné počasie dlho nepotrvá," podotýka SHMÚ. V noci prejde cez územie Slovenska studený front, ktorý síce plošne prinesie len málo zrážok, ale prechodne prinesie suchší a chladnejší vzduch od severozápadu.