26.03.2023 09:40
TASR, Koktejl

Smrteľná streľba si vyžiadala dve obete: Polícia incident vyšetruje

placeholder
Tento mesiac ide v Hamburgu už o druhú tragickú streľbu. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Ďalšia tragédia.

Zahraničné krimi
26.03.2023 09:40
Smrteľná streľba si vyžiadala dve obete: Polícia incident vyšetruje

Ďalšia tragédia.

AKTUALIZOVANÉ 14:55 O NOVÉ INFORMÁCIE

Dvaja ľudia zahynuli pri streľbe, ku ktorej došlo v noci na nedeľu v prístavnom meste Hamburg na severe Nemecka, uviedla miestna polícia. Tento mesiac ide v Hamburgu už o druhú tragickú streľbu, napísala agentúra Reuters, od ktorej TASR správu prevzala.

Očití svedkovia povedali, že k streľbe došlo približne o 23.32 miestneho času v hamburskej štvrti Langenhorn, informoval nemecký denník Bild. Streľba sa odohrala medzi bytovými domami. Policajti po príchode na miesto činu našli dvoch mŕtvych mužov. Vedľa jednej z obetí ležala strelná zbraň.

Polícia zásah ukončila a incident vyšetruje. Podľa Bildu je pravdepodobné, že útočník zastrelil muža a následne otočil zbraň proti sebe. Túto verziu napokon potvrdila aj polícia. Spresnila, že útočník, päťdesiatnik, zastrelil 42-ročného muža a následne spáchal samovraždu. Dodala, že obaja muži sa poznali, uviedla agentúra DPA.

Podľa polície sa muži pred streľbou stretli v útočníkovom byte. Motív útoku zatiaľ nie je známy. Hamburgom otriasla streľba aj 8. marca. Tragický incident v modlitebni Jehovových svedkov si vtedy vyžiadal osem obetí vrátane útočníka, ktorý spáchal samovraždu po príchode polície.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.