17. jún. 2024 o 12:33
TASR, Koktejl

Vo vojenskom priestore explodovala munícia: Na mieste sú zranení!

placeholder
V českom vojenskom výcvikovom priestore Libavá explodovala munícia. (ilustračné foto).
Zdroj: TASR

Zasahuje aj vrtuľník.

Krimi
17. jún. 2024 o 12:33
Vo vojenskom priestore explodovala munícia: Na mieste sú zranení!

Zasahuje aj vrtuľník.

AKTUALIZOVANÉ O 14:00 O NOVÉ INFORMÁCIE

V českom vojenskom výcvikovom priestore Libavá neďaleko Olomouca explodovala munícia. Na mieste sú zranení, zasahuje aj vrtuľník. Na sociálnej sieti X to v pondelok potvrdila Armáda ČR, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

"Riešime vážnu nehodu vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá, kde vybuchla zatiaľ bližšie neurčená munícia. Na mieste sú, bohužiaľ, zranení. Snažíme sa poskytnúť čo najrýchlejšiu pomoc, zasahuje vrtuľník záchrannej služby," napísala armáda s tým, že udalosťou sa zaoberá vojenská polícia.

Podľa hovorkyne armády Magdaleny Dvořákovej na mieste zasahovali dva vrtuľníky leteckej záchrannej služby. Stanica ČT24 uviedla, že výbuch zranil deväť ľudí. Štyroch transportovali do olomouckej fakultnej nemocnice, ďalších štyroch do vojenskej nemocnice v tom istom meste. Jedného zraneného ošetrili zdravotníci na mieste výbuchu.

Vojenský výcvikový priestor Libavá so správnym strediskom v meste Libavá vznikol v roku 1946, a to na základe rozhodnutia vtedajšej vlády. Po zákonných úpravách bol v roku 1950 zriadený vojenský obvod Libavá, na ktorého území sa nachádzal spomínaný výcvikový priestor. Vstup na územie obvodu je bez povolenia obvodného úradu zakázaný.