28. máj. 2024 o 10:13
TASR, Koktejl

Srdcervúce slová leteckých záchranárov o kolegoch († 27, † 43) z D1: Druhý vrtuľník sa vrátil prázdny!

placeholder
Pri nehode na D1 zasahovali leteckí záchranári z Bratislavy a Trenčína.
Zdroj: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Diaľnica bola uzatvorená v oboch smeroch do utorka do 2.30 h.

Domáce krimi
28. máj. 2024 o 10:13
Srdcervúce slová leteckých záchranárov o kolegoch († 27, † 43) z D1: Druhý vrtuľník sa vrátil prázdny!

Diaľnica bola uzatvorená v oboch smeroch do utorka do 2.30 h.

Pri pondelkovej tragickej dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom zasahovali dve posádky leteckých záchranárov z Bratislavy a Trenčína. Informovala o tom Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) Air Transport Europe (ATE) na sociálnej sieti.

"Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy si po pristátí priamo na diaľnici prevzala do starostlivosti 42-ročného muža, ktorý utrpel ťažkú polytraumu. Záchranári ho vzhľadom na závažné poranenia uviedli do umelého spánku a po preložení na palubu bol v kritickom stave letecky transportovaný do UNB Kramáre," informovali leteckí záchranári.

Druhá posádka z Trenčína na mieste bojovala o život 27-ročného pacienta. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov svojim rozsiahlym zraneniam na mieste podľahol.

Podľa informácií Ministerstva vnútra SR a trenčianskej krajskej polície si vyžiadala nehoda životy dvoch hasičov. Pri hasení požiaru osobného auta na diaľnici narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión. Po nehode utrpela ďalšia osoba ľahšie zranenia.

Smutné slová na Facebooku:

"Dva záchranárske vrtuľníky boli vyslané k mimoriadne tragickej udalosti. Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy si po pristátí priamo na diaľnici prevzala do svojej starostlivosti 42-ročného muža, ktorý utrpel ťažkú polytraumu. Druhá posádka z Trenčína na mieste bojovala o život 27-ročného pacienta. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov svojim rozsiahlym zraneniam na mieste podľahol. Druhý vrtuľník sa, bohužiaľ, vrátil na svoju základňu prázdny. Tragická udalosť nás zasiahla o to viac, že išlo o kolegov, s ktorými sme pri záchranných akciách zasahovali a pomáhali spoločne. Vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť rodinám a blízkym tejto tragédie. Česť vašej pamiatke, kolegovia," odkazuje na Facebooku Air Transport Europe.