24. apr. 2024 o 16:39
TASR, Koktejl

Momenty plné strachu: Z lietadla s 213 ľuďmi na palube sa začalo dymiť!

placeholder
Na palube sa nachádzalo 213 ľudí (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Napokon mali šťastie v nešťastí.

Zahraničné správy
24. apr. 2024 o 16:39
Momenty plné strachu: Z lietadla s 213 ľuďmi na palube sa začalo dymiť!

Napokon mali šťastie v nešťastí.

Lietadlo spoločnosti All Nippon Airways (ANA) v stredu bezpečne pristálo na letisku Šin Čitose v severnom Japonsku aj napriek problémom s hydraulikou. Pri pristávaní sa z oblasti krídla dymilo. Po vypnutí motorov však dym zoslabol, informovala verejnoprávna televízia NHK, píše TASR podľa správ agentúr AP a Kjódó.

Let číslo ANA 71 smeroval z tokijského letiska Haneda do Šin Čitose pri Sappore, na palube sa nachádzalo 213 ľudí. Nikto z nich sa pri incidente nezranil. Dym vznikol pravdepodobne v dôsledku úniku oleja, uviedla NHK a spresnila, že indikátor v pilotnej kabíne ukázal stratu tlaku oleja v systéme, ktorý ovláda lietadlo.

Po incidente uzavreli jednu z dvoch vzletových a pristávacích dráh letiska. Predstavitelia leteckej spoločnosti ANA sa k situácii zatiaľ nevyjadrili.

V januári sa na letisku Haneda zrazilo lietadlo spoločnosti Japan Airlines (JAL) s lietadlom pobrežnej stráže, ktoré následne začalo horieť. Z lietadla spoločnosti JAL úspešne evakuovali všetkých 379 cestujúcich a členov posádky. Pilot lietadla pobrežnej stráže vyviazol so zraneniami, ale päť členov jeho posádky zahynulo, dodáva AP.