20. jún. 2024 o 12:41
TASR, Koktejl

Nemec si na obľúbenom ostrove zavaril: Jedna výtržnosť za druhou! Dôvodom mala byť depresia

placeholder
"Depresívnemu" nemeckému turistovi hrozí desaťročné väzenie za výtržníctvo. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Skončil v rukách polície.

Krimi
20. jún. 2024 o 12:41
Nemec si na obľúbenom ostrove zavaril: Jedna výtržnosť za druhou! Dôvodom mala byť depresia

Skončil v rukách polície.

Nemeckého občana zadržali na turistami obľúbenom indonézskom ostrove Bali po sérii napadnutí a poškodení majetku. Tridsaťsedemročný muž sa ich údajne dopustil v dôsledku depresie v súvislosti s rodinnými problémami, uviedla polícia. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Podozrivý Nemec sa podľa polície na Bali zdržiaval počas uplynulých siedmich mesiacov, hľadajúc útechu v súvislosti s rozvodom svojich rodičov a následným úmrtím otca. V súčasnosti je na Bali obvinený z fyzického napadnutia motocyklistky, ktorého sa údajne dopustil 12. júna. Žene spôsobil ľahšie zranenia, píše DPA. Škody vraj napáchal aj v sobotu vo vile v obľúbenom rezorte Kuta, kde sa tiež údajne vyhrážal tamojšiemu zamestnancovi nožom.

Na polícii svoje konanie odôvodnil tým, že bol deprimovaný rozvodom rodičov a smrťou otca. Prípad sa naďalej vyšetruje, pričom polícia plánuje aj psychologické vyšetrenie podozrivého. Nemec sa podľa policajných zdrojov pred spomínanými incidentmi dopustil aj krádeže v obchode a pri zatýkaní kládol aktívny odpor, keď do policajtov hádzal kamene. Obvinený je z napadnutia, spôsobenia škôd na majetku a vyhrážania sa, za čo mu podľa indonézskeho zákona hrozí až desaťročné väzenie.