19. jún. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Nvotová zhrozená z fotiek, ktoré vznikli na Pellegriniho párty: Tak ja neviem teda…

Sobota (15.6.) patrila inaugurácii nového prezidenta.

Domáce promi
19. jún. 2024 o 05:30
Nvotová zhrozená z fotiek, ktoré vznikli na Pellegriniho párty: Tak ja neviem teda…

Sobota (15.6.) patrila inaugurácii nového prezidenta.

Veľký deň pre Petra Pellegriniho si nenechali ujsť jeho najbližší, viacerí ústavní činitelia, poslanci NR SR, podpredsedovia vlády i ministri. Tiež zástupcovia regionálnej samosprávy, zástupcovia diplomatického zboru, registrovaných cirkví na Slovensku aj osobní hostia Pellegriniho.

Prítomní boli aj bývalí prezidenti SR Andrej Kiska, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič či napríklad slovenskí expremiéri Vladimír Mečiar a Eduard Heger, ale aj bývalý český prezident Miloš Zeman a expremiér Česka Andrej Babiš. Tiež neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Inauguračný deň ukončil Pellegrini v sobotu večer slávnostnou recepciou na Bratislavskom hrade. Medzi stovkami hostí mnohým udreli do očí poslanci a poslankyne z hnutia Progresívne Slovensko. Ukázali sa Michal Truban, Michal Šimečka, Lucia Plaváková, Veronika Šrobová, Zora Jaurová, Irena Bihariová či Beáta Jurík. Známe poslankyne si spravili aj spoločnú fotku so Zuzanou Čaputovou či jej nástupcom Pellegrinim.

Zábery Bihariovej, Plavákovej a Jaurovej s novým prezidentom sa objavili na facebookovom profile Doroty Nvotovej. Členke strany Demokrati hlava neberie, čo sa na recepcii udialo. "Tak ja neviem teda…" okomentovala príspevok Nvotová. V reakciách pod príspevkom sa s jej pohľadom viacerí stotožnili.

"Chce se mi blejt, velebnosti," napísal jeden človek. "Účasť na slávnostnej schôdzi NR SR, na ktorej prezident skladá sľub, je v poriadku. Tam ide o úctu k inštitútu prezidenta SR. Ale dotrepať sa na recepciu, popíjať šampanské, vyjedať chlebíčky, vyškerené sa fotiť s Petrom Pellegrinim - to je pre mňa za čiarou," pridal svoj názor ďalší Slovák. "Tak popularita stúpa funkciou", poznamenala iná žena. Veľa komentujúcich ale za spoločnými fotkami političiek a nového prezidentka nevideli nič zlé a postavili sa na ich stranu.