19. júl. 2023 o 12:38
TASR, Koktejl

Zásah na popradskej stanici má dohru: NAKA obvinila podozrivého z teroristického útoku

placeholder
Podozrivého zadržali (ilustračné foto).
Zdroj: facebook/KRPZPO

Podozrivého páchateľa zadržali.

Domáce krimi
19. júl. 2023 o 12:38
Zásah na popradskej stanici má dohru: NAKA obvinila podozrivého z teroristického útoku

Podozrivého páchateľa zadržali.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v stredu obvinil osobu D. P. zo spáchania obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová, obvineného zadržali v utorok podvečer na popradskej železničnej stanici.

"Obvinený mal 13. júla 2023 popoludní zaslať opakovane výhražné správy vrcholným bezpečnostným orgánom SR. Konkrétne Slovenskej informačnej službe, Prezídiu PZ, rezortnej strednej odbornej škole Ministerstva vnútra SR v Košiciach, ďalej Úradu špeciálnej prokuratúry a taktiež Úradu vlády SR," vymenovala Bárdyová.

Z obsahu správ vyplynula podľa nej hrozba súvisiaca s možným spáchaním teroristických útokov na území Slovenska. Obvinený sa vyhrážal podobným útokom ako na maratóne v Bostone i znásilnením detí príslušníkov jednotlivých orgánov.

Na základe prístupu policajtov z NAKA v súčinnosti s Útvarom osobitného určenia Prezídia PZ podozrivého zadržali, čím podľa hovorkyne odvrátili hrozbu. "Viac informácií v tejto chvíli nie je možné poskytnúť," uzavrela.