24. máj. 2024 o 05:00
mob, Koktejl

Koniec mája bude nevyspytateľný: Aké počasie čaká Slovensko! Pozrite, kedy udrú horúčavy

placeholder
Slovensko zrejme najbližšie dni budú čakať teplé, no daždivé dni. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Bude to pestré.

Počasie
24. máj. 2024 o 05:00
Koniec mája bude nevyspytateľný: Aké počasie čaká Slovensko! Pozrite, kedy udrú horúčavy

Bude to pestré.

Slovenskom i okolitými štátmi sa posledné dni preháňajú búrky, ktorých sa pravdepodobne tak skoro nezbavíme. Od víkendu sa postupne budú na naše územie vracať letné teploty, no na slnečné počasie si zrejme ešte chvíľku počkáme.

„V piatok by sa už búrková aktivita mala sústrediť predovšetkým nad západné Slovensko a už nepôjde len o orografické búrky. Cez víkend by mali stúpať teploty, čo dodá ďalší impulz. Vzduch tak bude ešte teplejší a energie, ktorú búrky potrebujú tak bude ešte viac. Aj naďalej tak bude pokračovať séria upršaného počasia s búrkami,“ informuje imeteo.sk a v predpovedi na ďalších 15 dní ukazuje stále možné búrky. Ku koncu mesiaca sa však oteplí na letných 28 stupňov.

Vyššie teploty od víkendu hlásia aj v Česku, kde by sa mali vyšplhať až na 26 stupňov Celzia. „V podobnom duchu by sa mali niesť aj teploty na začiatku budúceho týždňa. Meteorológovia dokonca naznačujú, že budúci týždeň by mohol byť podstatne menej daždivý. Prehánky, prípadne aj búrky, budú hroziť len ojedinele. Teploty by sa mohli dostať na 21 až 26 °C,“ uvádza TN.cz.