05. mar. 2024 o 05:30
jž, Koktejl

Náhla smrť známeho slovenského hudobníka: Ľubomír († 34) zomrel počas operácie! Srdcervúce slová mamy

placeholder
Slovenský DJ Just Frost zomrel počas operácie.
Zdroj: Instagram/justfrostdj

Detaily prezradila jeho mama.

Domáce promi
05. mar. 2024 o 05:30
Náhla smrť známeho slovenského hudobníka: Ľubomír († 34) zomrel počas operácie! Srdcervúce slová mamy

Detaily prezradila jeho mama.

Ľubomír Rác, ktorý bol známy ako DJ Just Frost, zomrel vo veku 34 rokov. Ako prvý o tomto náhlom odchode informoval portál Sobotnik.sk a následne správu potvrdila jeho mama Janka na sociálnej sieti. Práve ona teraz prehovorila pre Nový Čas a priblížila, aké náhle zdravotné problémy ho postihli.

Mama sa s ním už bola rozlúčiť v nemocnici. "Rodina, priatelia, kamaráti. Každá mama vidí svoje dieťa ako výnimočné a jedinečné. Aj napriek veľkej bolesti a straty, zmierňuje môj žiaľ pocit, že som vychovala dobrého a výnimočného človeka. Ja som jeho úspechy ani nevnímala. Bol to môj Ľubko, Just Frost, Len Frost, Frostík - ktorý robil to, čo od malička miloval. Keďže už nám nezahrá poprosím všetkých o pomoc pri organizovaní rozlúčky, akú si zaslúži," napísala pred pár dňami na sociálnu sieť.

Podľa informácií Nového Času Ľubomír trpel genetickým ochorením, ktoré mu diagnostikovali len pred pár týždňami. Roky nemal žiadne zdravotné problémy. Všetko sa však zmenilo pred dvoma týždňami, keď bol na kontrole u svojej obvodnej lekárky po tom, čo podľa mamy Janky týždeň bral antibiotiká. „Ľubkovi diagnostikovali raritné genetické ochorenie srdcovej aorty. Mal ju veľmi zväčšenú. Podobne bol na tom aj jeho otec,“ vysvetlila mama Janka.

Po kontrole ho hospitalizovali v rimavskosobotskej nemocnici, odkiaľ ho minulý utorok previezli do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. „Potom ho presunuli do Nemocnice Na Homolce v Prahe, kde mal v utorok podstúpiť transplantáciu srdcovej aorty. Bohužiaľ, po uvedení do narkózy a začiatku operácie aorta praskla a synovi už nebolo pomoci,“ uzavrela. Trápi ju však, že jej syna lekári podľa jej slov nesledovali, keďže toto ochorenie mali v blízkej rodine.