12. feb. 2024 o 11:03
TASR, Koktejl

Proces s Bödörom prerušili: Stopka krátko po začiatku pojednávania!

placeholder
Známy podnikateľ Norbert Bödör je synom nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra.
Zdroj: TASR

Čo sa stalo?

Domáce krimi
12. feb. 2024 o 11:03
Proces s Bödörom prerušili: Stopka krátko po začiatku pojednávania!

Čo sa stalo?

Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku prerušila proces v korupčnom prípade Norberta Bödöra. Hlavné pojednávanie bude pokračovať v pondelok 19. februára.

Obžalovaný sa na začiatok procesu v pondelok nedostavil z dôvodu práceneschopnosti a chce byť prítomný pri výsluchu svedkov a dokazovaní.

Obhajca obžalovaného Marek Para potvrdil, že Norbert Bödör sa chce zúčastniť na najbližšom hlavnom pojednávaní. Tiež informoval, že s klientom podal trestné oznámenie na dozorujúceho prokurátora Petra Mikuláša. Orgány činné v trestnom konaní podľa nich účelovo rozdelili skutok svedka, v tomto prípade Bernarda S., na dva prečiny, aby mohol dostať podmienečný trest.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry bližšie okolnosti k trestnému oznámeniu nepoznal. V prípade ho podľa jeho slov zatiaľ nevypočuli.

Norbert Bödör, ktorý figuruje aj v kauze Dobytkár, je obžalovaný z prečinu podplácania, vinu odmieta. Úplatok mal poskytnúť vo výške 50 000 eur. Ten mal súvisieť s pomocou v konkrétnej trestnej veci v prospech inej osoby.