23. apr. 2024 o 08:11
TASR, Koktejl

Dávajte si pozor: V tomto meste upozorňujú na pohyb medveďa!

placeholder
Medveď sa má pohybovať v miestach cyklistického chodníku. (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Šelmu spozorovali v pondelok v poobedňajších hodinách.

Domáce správy
23. apr. 2024 o 08:11
Dávajte si pozor: V tomto meste upozorňujú na pohyb medveďa!

Šelmu spozorovali v pondelok v poobedňajších hodinách.

Mesto Svit v Popradskom okrese vyzýva obyvateľov i návštevníkov na opatrnosť z dôvodu výskytu medveďa hnedého v intraviláne. Samospráva na sociálnej sieti informovala, že v pondelok (22. 4.) okolo 16.00 h šelmu spozorovali a nahlásili na cyklistickom chodníku v lokalite od Svitpacku smerom na západ.

"Vyzývame preto všetkých cyklistov, ktorí sa pohybujú po cyklochodníku alebo v jeho blízkosti, prípadne na okraji lesa, aby dbali o svoju bezpečnosť," uvádza mesto, ktoré po nahlásení prijalo okamžité opatrenia. Bezodkladne informovali zásahový tím pre medveďa hnedého aj štátnu políciu a mestskí policajti zvýšili nočné hliadkovanie v nahlásenej oblasti.

"V prípade zisteného výskytu je potrebné kontaktovať políciu na čísle 158. Mestská polícia ďalej upozorňuje občanov, aby počítali pri svojich výletoch a túrach v blízkych lesoch s možným výskytom medveďa, keďže je obdobie zobúdzania sa medveďov a vyvádzania mladých jedincov medvedicami," dodáva samospráva. Zároveň upozorňuje na správne nakladanie s komunálnym odpadom a bioodpadom, keďže nezabezpečené a ľahko dostupné odpadky obsahujúci zvyšky jedla sú pre medveďa jednoduchý zdroj obživy.