26. máj. 2024 o 06:00
krsk, TASR, Koktejl

Drsný výsmech zo slovenských hokejistov: Takto naložil bývalý český útočník Slafkovskému a Nemcovi!

placeholder
Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Radek Smoleňák.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer, Martin Baumann, Jakub Kotian

Slová, ktoré zazneli z Česka, sa im nebudú páčiť.

Domáci šport
26. máj. 2024 o 06:00
Drsný výsmech zo slovenských hokejistov: Takto naložil bývalý český útočník Slafkovskému a Nemcovi!

Slová, ktoré zazneli z Česka, sa im nebudú páčiť.

Dvoch známych a mladých slovenských reprezentantov Juraja Slafkovského (20) a Šimona Nemca (20) si v programe Bomby na ledu podal bývalý český útočník a hráč Slovana Bratislava Radek Smoleňák (37).

Hokejisti Juraj Slafkovský a Šimon Nemec boli počas MS medzi kritikmi, ktorí upozorňovali na teploty v ostravskej aréne a iné nevhodné podmienky. Českí bratia však túto kritiku nezobrali dobre a dali najavo, že problém mali iba Slováci...

Radek Smoleňák v reakcii na to drsne zvozil hviezdnych hokejistov priamo v českej talkšou. "Radko, v tej ostravskej skupine vznikol celkom veľký problém, pretože hráči sa tam sťažovali na teplo. Že niekedy behom zápasu…," začal moderátor Richard Tesař. Smoleňák mu však skočil do reči. "Nie hráči, chlapci zo Slovenska," povedal a rozosmial celé osadenstvo.

"Ale ten problém bol u viacerých tímov. Ty chceš ostať u Slovákov?" dodal Tesař. "Šimon Nemec a ten Juraj Slafkovský. Chlapci, ktorí majú asi 22, tak sa sťažovali, že tam nemôžu hrať hokej, pretože je tam veľké teplo a majú mokré rukavice. Ja by som rád všetkým povedal, že hráč môže mať aj pätoro rukavíc a môže si ich striedať aj každé tri minúty, keby chcel. Chápem, že chlapci, ako vyrástli v Humennom, či kde to vyrástli, tak asi sú zvyknutí na iné podmienky. Ale my to tu jednoducho máme takto," robil si ďalej posmešky.

"Takže je mi to ľúto, keď tak im dajte číslo, keby chceli, ja tam prídem a budem im do rukavíc fúkať, aby boli chlapci spokojní. Juraj so Šimonom, aby teda mohli podávať tie výkony. Budem im držať palčeky, aby im to vyšlo, no," uviedol s obrovskou iróniou aj na záver.

Česi zabojujú o zlato

Hokejisti Česka v sobotnom semifinále zdolali na domácom ľade v pražskej O2 Aréne Švédov 7:3. Zverenci Radima Rulíka sa do bojov o zlato dostali po 14 rokoch, v roku 2010 získali titul v nemeckom Kolíne. O svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, keď v rozmedzí 16 sekúnd strelili dva góly a neskôr pridali aj tretí. Štyrmi bodmi za gól a tri asistencie sa blysol útočník Martin Nečas, dva góly strelili Lukáš Sedlák a Dominik Kubalík.