27. sep. 2023 o 16:00
žani, Koktejl

Šokujúce vyhlásenie o Michaelovi Schumacherovi: Krutý omyl! Toto už nejde vziať späť...

placeholder
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Prepískol to na plnej čiare.

Zahraničný šport
27. sep. 2023 o 16:00
Šokujúce vyhlásenie o Michaelovi Schumacherovi: Krutý omyl! Toto už nejde vziať späť...

Prepískol to na plnej čiare.

Rodina Michaela Schumachera (54) je už 10 rokov ako v zlom sne. Legendárny pretekár Formule 1 utrpel v roku 2013 vážny úraz na lyžiach. O jeho zdravotnom stave mlčia. Manželka prezradila, že od tej doby nie je ako predtým. Ani podľa slov bývalého parťáka Johnnyho Herberta sa za tie roky jeho zdravotný stav výrazne neposunul.

"Žiadne novinky o jeho stave nemám. Viem len to, že sa nikdy nedozviem žiadnu pozitívnu správu. To je tá hrozná myšlienka, že sa stále nemôže priblížiť tomu Michaelovi, ktorého si všetci pamätáme. A to je veľmi smutné,“ citoval zdrveného Herberta denník Daily Mail.

O Schumacherovi sa od nehody rozpráva veľmi opatrne. Fanúšikov preto šokoval krutý žart, ktorý zaznel v španielskej televízii. V štúdiu sa objavil slávny novinár Antonio Lobato. "A teraz nechajme riaditeľa oddelenia IT stajne Red Bull Adriana Neweya, nech sa trasie, pretože prichádza Antonio Lobato," uviedol ho jeden z kolegov.

Reakciu, aká nasledovala, nečakal vôbec nikto. Z Lobata vypadli drsné slová na adresu ťažko skúšaného Schumachera. "Nech sa trasie Michael! No… Michael nie, ten sa nemôže triasť," povedal v živom vysielaní. Na sociálnych sieťach sa okamžite spustila lavína kritiky. "Je šokujúce, že tento vtip v televízii prešiel. Lobato sa musí ospravedlniť," znel jeden z miernych odkazov, ktorý ale hovorí za všetky.

Novinár si vstúpil do svedomia a fanúšikov legendy vypočul. "Toto video bude v pomerne vážnom tóne. Chcem, aby sa celá situácia vyjasnila. V prvom rade sa musím priznať, že som včera urobil chybu. Rozhodne som nemal žiadne zlé úmysly. Určite som to nemyslel tak, že si z Michaela robím srandu a smejem sa mu" ospravedlnil sa na sociálnej sieti.