11. jún. 2024 o 20:00
izabela, Koktejl

Mladík († 31) ignoroval tieto príznaky rakoviny: Najväčšia životná chyba sa mu stala osudnou!

placeholder
Mužovi sa rakovina stala osudnou.
Zdroj: justgiving.com/crowdfunding/Liam-Griff

Smutnú správu zverejnila mladíkova mama.

Zaujímavosti
11. jún. 2024 o 20:00
Mladík († 31) ignoroval tieto príznaky rakoviny: Najväčšia životná chyba sa mu stala osudnou!

Smutnú správu zverejnila mladíkova mama.

Rodina a priatelia oplakávajú smrť Liama Griffithsa († 31), ktorý statočne bojoval s rakovinou v terminálnom štádiu. Posledné dva týždne prežil v hospici. "Moje dieťa naposledy vydýchlo, som zničená. Bez neho jednoducho nevidím zmysel života, bol mojím svetom," cituje zdrvenú mamu Susan Huskinson Daily Record.

Mladík z Middlesbrough pracoval na ropnej plošine. V marci 2023 začal trpieť bolesťami žalúdka, chronickou zápchou, kŕčmi a navyše zvracal. Najskôr svoje príznaky ignoroval a naďalej sa venoval práci, pretože bol samostatne zárobkovo činnou osobou a potreboval peniaze.

Keď sa jeho stav stal neznesiteľným, zašiel do nemocnice. Lekári mu najskôr diagnostikovali Crohnovu chorobu. Ďalšie vyšetrenie ukázalo perforované črevo a okamžite ho museli operovať. O niekoľko týždňov neskôr mu oznámili, že má zriedkavú rakovinu pobrušnice. Lekári mu už pomôcť nedokázali.

Pobrušnica je tenká vrstva tkaniva, ktorá vystiela vnútornú stranu brucha. Neexistujú presné údaje o tom, koľko ľudí v Spojenom kráľovstve ochorie týmto typom rakoviny. Medzi prvé príznaky patrí opuchnuté brucho, bolesť brucha, zápcha, hnačka, nevoľnosť, nadúvanie a strata chuti do jedla.

Liam si veľmi vyčítal, že nezašiel k doktorovi skôr. "To, že som sa nenechal vyšetriť skôr, je najväčšia chyba, akú som kedy urobil. Zistili mi rakovinu v treťom pokročilom štádiu, ale keby som išiel k lekárovi skôr, možno by ju zachytili," povedal krátko po odhalení choroby.